Connect with us

Emeklilik

Memur-Sen Emekliye Seyyanen Zam İçin Rakamanı Açıkladı! Yeni Zam Emeklileri Üzecek

Yayınlanma tarihi:

Memur-Sen Emekliye Seyyanen Zam İçin Rakamanı Açıkladı! Yeni Zam Emeklileri Üzecek

Emekli maaşlarına seyyanen zam talebi, Türkiye’nin ana gündem maddelerinden biri haline geldi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin altında emekli maaşı olmaması gerektiğini vurgulayarak seyyanen zam isteğinde bulundu.

Memur-Sen’in düzenlediği “Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması” programında konuşan Ali Yalçın, Kızılcahamam’da bir otelde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un da katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, sendika olarak gelir dağılımındaki adaletsizliğe dikkat çektiklerini belirtti.

Yalçın, emeklilerin alım gücünün artırılmasının önemine vurgu yaparak, “Asgari ücretin altında emekli maaşı olmamalı. Kamu görevlileri için, görev aylığı ile emekli aylığı arasında kopmuş olan bağ yeniden tesis edilmeli, 8 bin 77 liralık seyyanen zam güncellenerek emeklilerin de gelirlerine yansıtılmalı.” şeklinde konuştu.

Memur-Sen olarak, toplumun refah düzeyinin yükseltilmesi ve adil bir gelir dağılımı için mücadele ettiklerini belirten Yalçın, herkesin saygın iş ortamlarında çalışıp iyi bir ücret alarak yaşaması için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Ülkenin kalkınması ve milli gelirin artması için destek verdiklerini dile getiren Yalçın, atılan her kararlı adımın arkasında olduklarını vurguladı. Ayrıca, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun değişmesi gerektiğine de dikkat çekti.

Ali Yalçın’ın bu çağrısı, emeklilerin ve kamu görevlilerinin beklentilerinin karşılanması yönünde önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement