Connect with us

Emeklilik

İBB, İlkokul, Lise ve Ön Lisans Mezunlarına İş Kapısı Açıyor! KPSS Şartı Aranmayacak!

İBB İlkokul, Lise ve Ön Lisans Mezunlarına İş Kapısı Açıyor! KPSS Şartı Aranmayacak!

Yayınlanma tarihi:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), iştiraklerinden biri olan “İstanbul Personel Yönetimi A.Ş. (İSPER A.Ş.)” tarafından yapılan duyuruya göre, belediye bünyesinde istihdam sağlanacak. Bu fırsat, KPSS şartı aranmadan ilkokul, lise ve ön lisans mezunlarına yönelik olarak sunuluyor.

İSPER A.Ş. tarafından yapılacak personel alımları şu unvanlarda gerçekleşecek: 1 izinsiz su kullanımı takıp/tespit personeli, 3 abone hizmetleri personeli, 2 su işleri ustası, 2 sayaç okuma personeli, 1 kapama-açma personeli, 2 kanal işleri ustası.

Personel Alımında Aranan Nitelikler

1. Kanal İşleri Ustası Alımı: Meslek Liselerinin Makine Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi alanlarından mezun veya bu alanlarda mesleki sertifikaya sahip olunması gerekmektedir.

2. Kapama-Açma Personeli Alımı: Sayaç okuma, sayaç açma-kapama, sıhhi tesisat işleri konusunda temel eğitim ve deneyime sahip olunmalıdır. Ayrıca A2 ehliyeti önceliklidir.

3. Sayaç Okuma Personeli Alımı: En az lise veya dengi okul diplomasına sahip olunması, suç nedeniyle vatandaşlık haklarının iptal edilmemiş olması ve devlet sağlık kurumundan sağlık/bedensel ve psikolojik rapor alınması gerekmektedir.

4. Su İşleri Ustası Alımı: Meslek Liselerinin Makine Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi alanlarından mezun veya bu alanlarda mesleki sertifikaya sahip olunması gerekmektedir.

5. Abone Hizmetleri Personeli Alımı: En az bir üniversitenin bölümünden mezun olunmalı, Microsoft Office ile temel bilgisayar bilgisine sahip olunmalıdır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar öğretmenliği sertifikasına sahip olunmalıdır.

6. İzinsiz Su Kullanımı Takıp/Tespit Personeli Alımı: Meslek yüksekokullarının makine mühendisliği, inşaat teknolojisi ve su temini ve drenaj teknolojisi bölümlerinden mezun veya bu alanlarda mesleki sertifikaya sahip olunması gerekmektedir.

İlgilenen adaylar, İSPER A.Ş.’nin resmi web sitesinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu iş fırsatları, belediyede çalışma arzusunda olan ve KPSS şartını karşılayamayan adaylara önemli bir kariyer kapısı sunuyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla