Connect with us

EĞİTİM

MEB Staj Ödemeleri ile İlgili Mağduriyetlere Çözüm Aranıyor!

81 ilde öğrencilerin staj maaşları ile ilgili artan şikayetler dikkat çekiyor.

Yayınlanma tarihi:

81 ilde öğrencilerin staj maaşları ile ilgili artan şikayetler dikkat çekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın staj ödemelerinde bir duraklama yaşanıp yaşanmadığı merak konusu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın şikayet hattını işgal eden stajyer öğrenci mağduriyeti giderek büyüyor. Son bir hafta içinde “Staj ücretim yatmadı” diyen öğrenci sayısında belirgin bir artış görülüyor. Artan şikayetler, 12. sınıf öğrencilerinin yaşadığı olası bir mağduriyeti gündeme getiriyor: Acaba Bakanlık ödemeleri durdurdu mu?

Bir öğrenci, Kayseri’deki bir devlet hastanesinde staj yaptığı halde, staj maaşının 15 Mart’ta ödenmesi gerektiği halde henüz hesabına yatırılmadığını belirterek mağduriyetini dile getirdi.

Benzer bir şikayet ise 13 Nisan’da paylaşıldı: Bir başka stajyer öğrenci, işletmede 4 ay boyunca staj yapmasına rağmen maaş alamadığını ve bu durumdan dolayı mağdur olduğunu ifade etti.

Şikayetler sadece tek bir ilden değil, İstanbul ve Bursa gibi büyük şehirlerden Kars, Samsun, Adana gibi farklı illere de yayıldı. Öğrenciler, stajyer maaşlarının hiç yatmadığını veya gecikmeli ödendiğini belirterek mağduriyetlerini dile getirdiler.

Peki Bakanlık ne diyor?

Milli Eğitim Bakanlığı, staj ücretlerinde herhangi bir kesinti veya durdurma olmadığını belirtti. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmayan Bakanlık, staj ücretlerinin kesilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurguladı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla