Connect with us

EKONOMİ

Kronik Hastalara Dev Destek! Aylık 5.100 TL Maaş Bağlanacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) talimat vererek resmi bir açıklama yaptı.

Yayınlanma tarihi:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) talimat vererek resmi bir açıklama yaptı. Bakanlık, yeni sosyal yardım miktarlarını belirledi ve SGK’nın bu kişilere aylık 5 bin 100 TL maaş bağlayacağını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara önemli bir destek sağlayacağını açıkladı. Geçim sıkıntısı çeken vatandaşların sayısında ciddi bir artış olmasıyla birlikte sosyal yardım talepleri de arttı.

Bakanlık, sosyal yardım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerekli destek paketini açıkladı. Türkiye’de artan enflasyon ve ardı ardına gelen zamlar nedeniyle vatandaşlar geçim sıkıntısı çekmeye başladı.

5 BİN 100 TL MAAŞ BAĞLANACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, gıda enflasyonunun artmasıyla birlikte artan sosyal yardım ihtiyacına cevap niteliğinde önemli bir adım attı. Kronik hastalıklarla mücadele eden vatandaşlar için de önemli bir karar alındı.

Bakanlık, kronik hastalıklarla mücadele edenlere her ay 5 bin 100 TL nakit yardım desteği yapacağını resmi olarak açıkladı. Alınan bu kararla birlikte milyonlarca kronik hastanın biraz olsun rahatlaması hedefleniyor.

Söz konusu yardımdan yararlanmak isteyenlerin SGK’ya sadece bir belge sunması yeterli olacak. Belgeyi sunan herkese 5 bin 100 TL maaş bağlanacak.

Kronik hastalığı olan bireylere ekonomik destek sağlanarak yaşam kalitelerinin artırılması amaçlanan bu programda, başvuruların hastalık belgesiyle kabul edileceği duyuruldu. Hastaların yaşadığı hanelere ek olarak, belirlenen destek tutarının yüzde 5’i kadar ek ödeme yapılacağı açıklandı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla