Connect with us

EKONOMİ

Krizde Araç Hayali Kuranlara Umut! 830 Bin TL’ye Sıfır Chery Tiggo 8 Pro

Türkiye’de özellikle son yıllarda ağırlığını fazlasıyla hissettiren ekonomik kriz nedeniyle döviz kurundaki artış, TL’deki değer kaybı ve yüksek enflasyon devam ediyor.

Yayınlanma tarihi:

Türkiye’de özellikle son yıllarda ağırlığını fazlasıyla hissettiren ekonomik kriz nedeniyle döviz kurundaki artış, TL’deki değer kaybı ve yüksek enflasyon devam ediyor.

Bu durumda, resmen iğneden ipliğe zam gelirken, fiyatların en çok yükseldiği sektörlerden biri de otomobil piyasası oldu. Sıfır otomobil piyasasında yaşanan fahiş zamlar nedeniyle otomobil sahibi olmak isteyenler zorlanırken, ikinci el otomobillere yönelmeye başladı. Ancak, ikinci el otomobil piyasasında da fiyatların yükselmesi nedeniyle araç satın almak hayli zorlaştı.

ÖTV’siz Chery Tiggo 8 Pro 830 Bin TL!

Bu kapsamda, bankalardan taşıt kredileri çekmek isteyen vatandaşlar, yüksek faiz oranlarıyla karşılaşınca kredi çekmekten vazgeçti. Hal böyle olunca, araç satın almak isteyenler, uygun fiyatlı araç almanın yollarını araştırırken, Chery’nin 830 bin TL’ye Tiggo 8 Pro satışıyla karşılaştı. Türkiye’de hatırı sayılır bir müşteri kitlesine sahip olan Chery, Tiggo 8 Pro modelini ÖTV muafiyetiyle beraber 830 bin TL’den satışa çıkardı. Ancak, ÖTV muafiyetinden yararlanmak belli şartlara uymayı gerektiriyor. Devlet, yüzde 40 ve üzeri engeli olan vatandaşlara ÖTV muafiyeti uyguluyor. Söz konusu muafiyetten yararlanmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) yüzde 40 ve üzeri engel belgesi almak gerekiyor. Bu belgeye sahip olan engelli vatandaşlar, 830 bin TL’den başlayan fiyatlarla sıfır Chery Tiggo 8 Pro modeline sahip olabiliyor.

Chery Tiggo 8 Pro Fiyat Listesi:

  • Tiggo 8 Pro 7 ileri Otomatik DCT Luxury: 830.055 TL
  • Tiggo 8 Pro 7 ileri Otomatik DCT Excellent: 887.572 TL
Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla