Connect with us

EKONOMİ

KAMU KURUMUNA 139 PERSONEL ALINACAK! Şartlar ve Detaylar!

KAMU KURUMUNA 139 PERSONEL ALINACAK! Şartlar ve Detaylar!

Yayınlanma tarihi:

Ankara Üniversitesi, farklı pozisyonlarda 139 sözleşmeli personel alımı için başvuru sürecini başlattı. Başvuru şartları ve süreci ile ilgili detaylar haberimizde.

Cumhurbaşkanlığı SBB’nin duyurusuna göre, Ankara Üniversitesi bünyesinde büro personeli, destek personeli (hasta bakımı, şoför, temizlik), koruma ve güvenlik görevlisi, tekniker, hemşire, diğer sağlık personeli, röntgen teknisyeni ve sağlık teknikeri ünvanlarında sözleşmeli personel alımı yapacak. İşte başvuru şartları…

Başvuru Şartları Özetle

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddelerine uygun olmak,
  • 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş ve ilgili puan türünde başarı göstermiş olmak,
  • Tercih edilen pozisyonun genel ve özel şartlarını karşılamak,
  • Emekli ya da yaşlılık aylığı almamak,
  • İlgili pozisyonlarda çalışmaya engel olabilecek bir durumunun olmaması.

Başvuru Süreci ve Detaylar

Ankara Üniversitesi personel alımı başvuruları, 15 Mayıs-29 Mayıs 2024 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. Başvuruların şahsen veya posta yoluyla yapılması geçerli olmayacak. Başvuru yapacak adayların belirtilen tarihler içinde http://personeldb.ankara.edu.tr adresini ziyaret etmeleri gerekiyor. Başvuruda bulunacak adaylar, ilgili pozisyonun genel ve özel şartlarını dikkatlice incelemeli ve başvuru sürecine uygun olarak gereken belgeleri hazırlamalılar.

Ankara Üniversitesi’nin bu personel alımı ile ilgili ayrıntılı bilgilere resmi internet sitesinden ve duyurulardan ulaşmak mümkün. Başvuru yapacak adayların belirtilen tarihler içinde başvurularını tamamlamaları önem taşıyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla