Connect with us

Emeklilik

İSTANBULLULARA ULAŞIM 15 GÜN ÜCRETSİZ! Cumhurbaşkanı Duyurdu!

İSTANBULLULARA ULAŞIM 15 GÜN ÜCRETSİZ! Cumhurbaşkanı Duyurdu!

Yayınlanma tarihi:

İstanbul’un ulaşım ağını güçlendirmek için yürütülen çabalara bir yenisi ekleniyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakırköy Sahil-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı’nın yarınki açılışı öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Uraloğlu, İstanbullulara müjde vererek, yeni metro hattının 15 gün boyunca tamamen ücretsiz olacağını duyurdu.

Bakan Uraloğlu, İstanbul’un kent içi raylı sistem ağını güçlendirmeye yönelik yoğun çalışmaların meyvelerini vermeye devam ettiğini belirtti. Son 2 hafta içinde hizmete sunulan Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı’nın ardından yarın açılacak Bakırköy Sahil-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı’nın İstanbullulara önemli avantajlar sağlayacağını ifade etti.

İstanbul’un Ulaşım Altyapısı Güçleniyor

Bakan Uraloğlu, İstanbul’un ulaşım altyapısını modernize etmek için yapılan çalışmalara vurgu yaparak, geçtiğimiz yıllarda tamamlanan önemli projeleri hatırlattı. Bu projeler arasında Pendik-Sabiha Gökçen Metro Hattı, İstanbul Havalimanı-Kağıthane Metro Hattı ve Başakşehir-Çam Ve Sakura Hastanesi-Kayaşehir Metro Hattı gibi önemli hatların bulunduğunu belirtti.

Bakan, şu anda devam eden projelerle birlikte toplamda 371,9 kilometre planlama aşamasında raylı sistem hattı bulunduğunu açıkladı. Bakırköy Sahil-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı’nın ise 8,4 kilometre uzunluğunda olduğunu ve 7 istasyona sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Ekonomik Kazanç ve Açılış Tarihi

Bakan Uraloğlu, yarın hizmete açılacak metro hattının ekonomik kazancını da paylaştı. Hattın, 25 yıllık projeksiyon dahilinde ekonomik kazancının 6,1 milyar dolar civarında olacağını ifade etti. Ayrıca, Bakırköy Sahil-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar Kirazlı Metro Hattı’nın, İstanbul’un toplam raylı sistem ağının uzunluğunu 147,7 kilometreye çıkaracağını ve İstanbul’daki toplam raylı sistem ağının ise 348 kilometreye ulaşacağını belirtti.

15 Gün Boyunca Ücretsiz Kullanım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, yeni metro hattının ilk 15 gün boyunca ücretsiz olacağını belirten Bakan Uraloğlu, İstanbulluların bu süre zarfında metro hattını ücretsiz bir şekilde deneyimleme fırsatı bulacaklarını söyledi. Açılışın yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşeceğini ifade etti.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla