Connect with us

TÜRKİYE

Seçil Erzan’ın yargılandığı davaya devam edildi

Yayınlanma tarihi:

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Seçil Erzan ile Ali Yörük cezaevinden getirildi. Duruşmada bazı tutuksuz sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu. Müşteki avukatları, bankanın bu işin içinde olduğunu düşündüklerini söyleyerek, dosyanın, “Bankacılık zimmetiö suçundan görevsizlik kararı ile görevli mahkemeye gönderilmesini talep etti. Ali Yörük ile Atilla Yörükün avukatı ise müvekkilleri yönünden dosyanın ayrılarak asliye ceza mahkemesine gönderilmesini taleplerini mahkemeye iletti. Mahkeme heyeti iki talebi de reddetti. Seçil Erzan ise yeni iddianamelerin kendisine tebliğ edilmediği için inceleyemediğini ve daha sonra savunma yapacağını belirtti.

“GEÇMİŞE DAYALI BİR GÜVEN İLİŞKİMİZ OLDUĞU İÇİN KABUL ETTİM”

Duruşmada söz verilen müşteki Kardiyoloji Uzmanı Dr. Deniz Güzel, “Ben Almanyaya taşınmadan önce Seçil Erzan beni arayarak bu fondan bahsetti. Bu fona sadece bankada belli düzeydeki mevduata sahip kişilerin girebildiğini söyledi. Eski eşim de bu fonda olduğu ve geçmişe dayalı bir güven ilişkimiz olduğu için kabul ettim. Ve kendisine 125 bin dolar para gönderdim. Parayı Nazlı Cana verdim çünkü Seçil Erzan, şube müdiresi olduğu için parayı kendisinin teslim alması halinde bir takım hukuki sorunlar oluşabileceğini söyledi. Konuyla ilgili 1 yıl sonra eski eşimle konuşabildik. Seçil daha önceden tanıyordum. Doktor olarak annesine birkaç defa baktım. Başarılı bir bankacı olduğu için kendisine güvendim. Nazlı Canı önceden tanıyordum. Seçil annesini bana getirdiğinde Nazlı Can da yanlarında olurdu” dedi.

“10 YILLIK ARKADAŞIM SIRTIMDAN BIÇAKLADI”

Tanık olarak dinlenen Denizbankın Avrupa Bölge Müdürü Sermin Tekin, “Seçil Erzanın birinci derece sicil amiriyim. 7 Nisanda bir telefon aldım. Büyükdere şubemizde İnci Çeviker diye birinin Seçil Erzana ulaşmak istediğini ancak ulaşamadığını ve kendisinden şikayetçi olacağını söylediğini ilettiler. Ben de İnci hanımı benim yanıma göndermelerini istedim. İnci hanım yanıma geldiğinde, içeriye 10 yıllık arkadaşım tarafından sırtımdan bıçaklandım diyerek girdi ve kötü durumdaydı. Ben de kendisini sakinleştirdikten sonra ne olduğunu anlatmasını söyledim. İnci hanım da Seçil Erzana para verdiğini ve Seçilin onu sürekli oyaladığını, bu yüzden kendisini dolandırdığını düşünmeye başladığını söyledi” ifadelerini kullandı. Mahkeme, UYAP kayıt sisteminde yapılacak olan yenileme çalışması nedeniyle duruşmayı 29 Mayısa erteledi.

Görüntü dökümü

—————

-Denizbankın Avrupa Bölge Müdürü Sermin Tekin duruşma çıkışı görüntüsü

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla