Connect with us

POLİTİKA

Fatih Erbakan’dan dikkat çeken açıklama: İstanbul’da İmamoğlu, Ankara’da Yavaş’ın öne çıkacağı tahmini

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, yerel seçimlere kısa bir süre kala aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na sunulmasından önce önemli bir açıklama yaptı.

Yayınlanma tarihi:

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, yerel seçimlere kısa bir süre kala aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na sunulmasından önce önemli bir açıklama yaptı. Seçimlerden çekilmeyeceklerini belirten Erbakan, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun, Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın kazanacağı öngörüsünde bulundu. Ayrıca, CHP’nin Eyüp, Fatih ve Üsküdar gibi bazı ilçelerde sürprizler yapabileceğini ifade etti.

Yerel seçimlere kendi adaylarıyla girmeye karar veren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ittifak sürecinin olumsuz sonuçlanmasını ve seçim sonuçlarıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Erbakan, gazeteci Murat Yetkin’e yaptığı açıklamalarda, “Görüşmeler neden kesildi?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi: “Bize AK Parti tarafından il ve ilçe adaylıklarının, 14 Mayıs öncesinde Cumhur İttifakı çerçevesinde anlaşma yapıldığını ve Cumhurbaşkanı adaylığımızdan vazgeçtiğimizi beyan etmemize rağmen değiştiremeyeceklerini beyan ettiler. Bize il ve ilçe adaylıkları yerine 2-3 belediye meclisi üyeliği teklif ettiler. Ancak bu teklif, bizim tabanımızda ve kamuoyunda yeterince destek görmedi. Bu nedenle İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarımızı ilan ettik.”

Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erbakan, “Bize destek vermediğimiz takdirde Murat Kurum’un kazanamayacağını söylüyorlar. DEM Parti, hiçbir partiye seçim kazandırmak zorunda olmadıklarını söyleyince sorun olmuyor ancak biz kendi adayımızla çıkınca mesele yapılıyor. Bizim değerlendirmemize göre İstanbul’da Ekrem Bey’in daha şanslı olduğu ve kazanabileceği yönünde. Özellikle Fatih, Üsküdar, Eyüp gibi ilçelerde sürpriz yapabilirler. Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın rahat alabileceğini tahmin ediyorum. Turgut Bey, fazla bir varlık gösteremedi” şeklinde konuştu.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla