Connect with us

POLİTİKA

Ankara Adayı Altınok’tan Sert Çıkış: Başka bir iktidar olsa emekliler maaş alamazdı

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, seçim gezisi esnasında bir vatandaşın emeklilerle ilgili sorusuna verdiği yanıtla tepki çekti

Yayınlanma tarihi:

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, seçim gezisi esnasında bir vatandaşın emeklilerle ilgili sorusuna verdiği yanıtla tepki çekti. Vatandaşın, “Emeklilere niye şimdi yardım yapmıyorsunuz? İlla seçim mi olması gerekiyor?” şeklindeki sorusuna Altınok, “Başka iktidar olsa emekliler maaş alamazdı. Provokasyonu bırakalım.” ifadesini kullandı.

Altınok, seçim vaadinde emeklilere doğal gaz ve et yardımlarını artıracağını, ihtiyaç sahibi emeklilere de her ay düzenli 5 bin TL ödeme yapılacağını duyurmuştu. Ancak, Altınok’un bu vaadini seçim gezisi sırasında hatırlatan vatandaş, “Emeklilere yardım yapacağız demiştiniz ya, AK Parti durumu biliyor, niye şimdi yapmıyor? İlla seçim mi olması gerekiyor?” şeklinde sordu. Başka bir vatandaş da “Keşke devlet verseydi, belediye değil.” şeklinde sitemde bulundu.

Altınok, vatandaşların soru ve tepkisine “Büyükşehire hükümetten geliyor, babasının cebinden gelmiyor. Başka iktidar olsa emekliler maaş alamazdı. Provokasyonu bırakalım.” yanıtını verdi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla