Connect with us

2000 Sonrası SGK'lılar

Fatih Erbakan’dan 2000 Sonrası SGK açıklaması!

Yayınlanma tarihi:

Fatih Erbakan’dan 2000 Sonrası SGK açıklaması!

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda partisinin etkili bir rol oynadığını vurguladı ve “Yeni oluşan mağdurlar arasında staj ve çıraklık mağdurları ile 2000’liler bulunmaktadır.” dedi.

Bir etkinlikte konuşan Erbakan, partisinin beş yıl gibi kısa bir sürede Türkiye siyasetinde önemli bir yer edindiğini belirtti. EYT, süresiz nafaka, belirli kanunlar, sağlık ve Ayasofya Camii’nin açılışı gibi konularda partisinin öncü bir rol oynadığına dikkat çekti.

AK Parti ile gerçekleştirdikleri iş birliği hakkında da konuşan Erbakan, “Kötüye karşı durma, iyiye destek olma ilkesiyle hareket ediyoruz. TBMM’de ekonomik ve sosyal meselelerin izlenmesi konusunda bir söz verdik. Bu sözümüzü tutmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Lider Erbakan, AK Parti’nin vatandaşların sorunlarına yönelik adımlar attığına ancak yeni sorunlara da sebep olduğuna değindi. Erbakan, bazı emeklilik sorunlarının çözüm bulsa da yeni sorunların ortaya çıktığını, bazı mağduriyetlerin özellikle vergi ve zamlar yoluyla devam ettiğini vurguladı.

Erbakan, EYT gibi sorunların çözülmesine rağmen yeni emeklilik farklarının da ortaya çıktığına dikkati çekerek, “Staj ve çıraklık mağdurları, 2000’liler gibi yeni mağdur grupları oluşmuştur. Kadına yönelik şiddeti önlemek isterken, erkekler, çocuklar hatta yine kadınlar mağdur edilmiştir. Genel seçimler sonrasında maaşlara zam yapılmıştır, ancak KDV, ÖTV, diğer vergi ve harçlara yapılan yüksek zamlar ve icat edilen yeni vergilerle maaşlara kaşıkla yapılan zamlar, kepçeyle geri alınmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla