Connect with us

Emeklilik

Bağkur Emeklisine Maaş Zamlı! Tahsis Numaranıza Göre Ne Kadar Ödeme Alacaksınız? İşte Ödeme Takvimi

Yayınlanma tarihi:

Bağkur Emeklisine Maaş Zamlı! Tahsis Numaranıza Göre Ne Kadar Ödeme Alacaksınız? İşte Ödeme Takvimi

Ocak ayında sadece enflasyon farkı şubatta ise ek artışları alan SSK emeklileri için zamlı maaş ödeme günleri tamamlanıyor. Sırada Bağ-Kur emeklileri var. Peki, tahsis numarasına göre kim, ne zaman alacak? İşte habere ilişkin tüm detaylar ve Bağ-kur emekli maaşları ödeme takvimi…

SSK ve Bağ-Kur emeklileri için ocak ayında açıklanan 6 aylık enflasyon sonrasında yüzde 37.57 olan artış oranı 11.68 puan refah payı ile birlikte yüzde 49.25’e çıkartıldı.

Böylece hem memur emeklileri hem de SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artışları eşitlenmiş oldu. Emeklilerin hesaplarına Ocak ayı maaş günlerinde yüzde 37.57’lik artış yansıtıldı.

11.68 puanlık fark ve 10 bin lira taban maaşa tamamlayan destekler ise yasal düzenleme sonrasında Şubat ayı başında yatırıldı. Böylece toplamda ödenen miktar yüzde 49.25 artırılmış oldu. Şimdi Şubat ayı maaşları emeklilerin hesaplarına yatırılmaya devam ediyor. Bu maaşlar artık Aralık ayına göre yüzde 49.25 oranında artırılarak hesaplanıyor.

Ayrıca 10 bin liranın altındaki maaşlar da 10 bin liraya tamamlanıyor. SSK’lılar için ödemeler şubat ayının 17’sinde başladı ve bu günlerde tamamlanacak. Bağ-Kur’lular için de bugün ödemeler başlıyor.

Bağ-Kur Emekli Maaşları Ödeme Takvimi:

  • Tahsis numarası son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25’inde,
  • Tahsis numarası son rakamı 3, 1 olanlar ayın 26’sında,
  • Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27’sinde,
  • Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde emekli maaşlarını alırlar.

Bu yeni düzenlemelerle birlikte düşük maaş alan emekliler için seyyanen artışlar yapıldı. Kök maaşı düşük olan emekliler, yüzde 49.25’lik ocak artışının haricinde seyyanen zam da alıyorlar. Böylece maaşlara yapılan seyyanen ödeme ile en düşük aylık 10 bin liraya tamamlanıyor.

Emeklilere yönelik olarak yapılan bu güncellemeler, emeklilerin yaşam standartlarını artırmayı hedefliyor ve maddi olarak daha rahat bir yaşam sürmelerine katkı sağlıyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement