Connect with us

TEKNOLOJİ

Merakla Beklenen ChatGPT’nin Yenilikleri Belli Oldu: GPT-4o

Yayınlanma tarihi:

OpenAI, bugün merakla beklenen yeniliklerini kamuoyu ile paylaşıyor. OpenAI, bugün itibariyle masaüstü uygulamasını yayınlıyor. Ayrıca web arayüzü güncellemesi ile GPT’nin kullanımını kolaylaştırmayı hedefliyor.

GPT’nin yeni versiyonunun adı GPT-4o Oldu

Yeni GPT versiyonunun adı beklentilerin aksine GPT-5 değil GPT-4o olarak belirlendi.

GPT-4o, GPT-4 gibi sadece ücretli kullanıcılara değil tüm OpenAI kullanıcılarına geliyor.

Vision özelliği ile görseller üzerine ChatGPT üzerine sohbet özelliği geliyor.

Memory özelliği ile ChatGPT artık, daha önceki konuşmaları da hatırlayıp buna göre cevap verebilecek.

GPT-4o’da Kapasiteler Arttı

ChatGPT’nin son güncellemesi ile 50 farklı dilde hizmet verebilecek. Yeni güncelleme ile GPT-4o’nun daha önceki sürüm olan GPT4’e göre 2 kat hızlı, 50% daha ucuz ve GPT-4 Turbo’ya göre daha fazla işlem hakkına imkan vereceği açıklandı.

Ayrıca GPT 4o özellikleri yazılım geliştiricilere de açık olacak.

Gerçek Zamanlı Konuşma Özelliği Geldi

ChatGPT uygulamasındaki gerçek zamanlı sohbet özelliği de geliştirildi. Daha önceki konuşma özelliğinde daha önceden konuşma sırasında GPT’nin cevabının tamamlanması beklenirken artık, GPT’nin cevabı bitmeden yanıt verilebiliyor. Böylece daha akıcı ve gerçekçi sohbetler yapılabiliyor.

Konuşma süresinde gerçek zamanlı video da işlemesi yapılabiliyor. Bugünkü demoda konuşmacılardan biri chatgpt ile sohbet ederken kamerayı açarak önündeki kağıda bir matematik formülü yazarak chatgpt’den yardım istedi. Demoya gösterilen özellik sayesinde artık ChatGPT gerçek zamanlı destek verebilecek. ChatGPT ayrıca insan yüzlerini tanıyıp ifadelere göre konuşmanın gidişatını değiştirebilecek özelliklerle de donatıldı.

Yeni özellikler sayesinde masaüstü uygulamasında da akıcı bir şekilde masaüstü bilgisayarda yapılan işlere yardımcı olabilecek yeni özellikler de duyuruldu.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla