Connect with us

EKONOMİ

Altın Fiyatlarında Yeni Tahmin: Gram Altın Mart’ta 2.350 TL’yi Görebilir!

Altın piyasasında son dönemler oldukça hareketli geçiyor.

Yayınlanma tarihi:

Altın piyasasında son dönemler oldukça hareketli geçiyor. Dip fiyatlar gören altın, ardından yeni rekorlar kırmaya başladı.

Gram altında yaşanan bu hareketlilik, yatırımcıların dikkatini çekiyor ve kuyumcuların tahminleri önem kazanıyor. İşte kuyumcu esnafının son değerlendirmeleri:

Kuyumcu Tahminleri Tutuyor:

Kuyumcu esnafı Bekir Göktürk, önceki tahminlerinin doğru çıktığını belirterek, “Şubat ayında gram altının 2.100 TL’yi aşacağını söylemiştik ve haklı çıktık. Bugün gram altın serbest piyasada 2.118 TL’den işlem görüyor. Altın yatırımcısına daima sabır çağrısı yapıyoruz. Altın al-sat yaparak para kazandıran bir yatırım modeli değil. Altının varsa, bir yıl bekleyeceksin. Bu süreyi geçirdikten sonra kazancını alıp cebine koyacaksın.” şeklinde konuştu.

Yeni Tahminler:

Göktürk, altın fiyatları için Mart ayı tahminlerini de paylaştı. “Mart ayının sonuna kadar gram altında 2.250 TL fiyatını göreceğiz. Dolar kuruna bağlı olarak bu fiyat hedefi de aşılabilir. Bu açıdan 100 TL’lik bir marj eklenerek hesap yapılmalıdır. Yani görünen Mart sonuna kadar 2.250 TL’lik bir fiyat ama bu 2.350 TL’ye de sıçrayabilir.” ifadelerini kullandı.

Özetle:

Altın piyasasında yaşanan gelişmeler ve kuyumcu tahminleri yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Bekir Göktürk’ün tahminleri doğrultusunda, altın yatırımcılarına sabırlı olmaları ve uzun vadeli düşünmeleri öneriliyor. Ancak, yatırım kararları almadan önce dikkatli bir değerlendirme yapılması önem taşıyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla