Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Bakanlık Duyurdu! 7.608 TL Evde Bakım Maaşı Hesaplara Yatıyor!

Evde bakım maaşı ödemeleriyle ilgili detaylar ve ödeme tarihleri merak ediliyor.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Evde bakım maaşı ödemeleriyle ilgili detaylar ve ödeme tarihleri merak ediliyor. Nisan ayında ödemeler, Ramazan Bayramı öncesinde, yani 10 Nisan tarihinden önce başlamıştı. Her ay, hak sahiplerinin hesaplarına yapılan bu ödemelerle ilgili detaylar araştırılıyor.

Hak sahipleri, ödemelerin hesaplara yatıp yatmadığını öğrenmek için araştırma yapıyorlar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ödemelerin başladığı zaman kamuoyunu bilgilendiriyor.

Evde bakım maaşı ödemesi sorgulamak isteyenler, bu işlemi e-Devlet sistemi üzerinden veya SMS yoluyla yapabilirler. e-Devlet üzerinden, “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasını kullanarak ödemelerini sorgulayabilirler. Ayrıca, SMS ile de sorgulama yapabilirler. SMS ile sorgulama yapmak için “BAKIYE” yazıp 4747’ye SMS göndererek ödeme bilgilerini öğrenebilirler.

Evde bakım maaşı ödemeleri, illere göre farklı tarihlerde gerçekleştiriliyor. Bu nedenle, ödemelerde illere göre tarih farklılıkları olabilir ve ödemeler birkaç gün sürebilir.

Evde bakım maaşı, ağır engelli raporu olan ve temel ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan vatandaşlara yönelik bir destektir. Bu yeni zamla birlikte, Ocak-Temmuz dönemi için ödeme miktarı 7.608 TL’ye yükselmiştir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir