Connect with us

DÜNYA

Alman iddiası: İsrail İran’a saldıracak

Almanya’da yayınlanan günlük gazetelerden Bild, İsrail’in İran’a saldırı hazırlığı içinde olduğunu yazdı ve “İsrail bu yaz İran’ın atom depolarını tahrip edecek mi?” diye sordu. Almanya’nın en çok satan ve İsrailli kaynaklara yakınlığıyla tanınan Bild gazetesi, İran’ın altı ay içinde atom bombası yapabileceğini ve İsrail’in de bundan önce İran’a saldırabileceğini iddia etti. Alman gazete, İsrail’

Almanya’da yayınlanan günlük gazetelerden Bild, İsrail’in İran’a saldırı hazırlığı içinde olduğunu yazdı ve “İsrail bu yaz İran’ın atom depolarını tahrip edecek mi?” diye sordu. Almanya’nın en çok satan ve İsrailli kaynaklara yakınlığıyla tanınan Bild gazetesi, İran’ın altı ay içinde atom bombası yapabileceğini ve İsrail’in de bundan önce İran’a saldırabileceğini iddia etti. Alman gazete, İsrail’in saldırısının “İran’ın atom tesislerine yönelik olabileceği” şeklindeki ifadelere yer verdi.

Dün de haftalık haber dergisi Stern, İran’ın altı ay içinde atom bombası üreteceğini öne sürmüştü. Dergi iddialarına Alman Dış İstihbaratı BND yetkililerini kaynak göstermişti.

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır