Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Sürücüler bu haberle kontak kapatacak! Akaryakıta yeni zammın haberi geldi

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Sürücüler bu haberle kontak kapatacak! Akaryakıta yeni zammın haberi geldi

Son dönemde ardı ardına gelen akaryakıt fiyatı zamları sürücüleri zorluyor. Bugün gelen haberle birlikte, brent petrolün varil fiyatının 94,73 lira seviyesine ulaştığı duyuruldu ve akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam gelme ihtimali arttı.

Uluslararası piyasalardaki gelişmelere bağlı olarak Türkiye’deki akaryakıt fiyatları dalgalı bir seyir izliyor. Brent petrolün varil fiyatının 94,73 dolar seviyesine çıkması, yakın bir zamanda akaryakıt fiyatlarında artış yaşanabileceği sinyalini veriyor.

Brent petrolün varil fiyatı Cuma günü 93,93 dolar seviyesindeyken, bugün itibariyle yeniden 94,73 dolar seviyesini gördü ve yüzde 0,85’lik bir artış kaydetti. Bu yükseliş, Suudi Arabistan ve Rusya’nın petrol üretimlerindeki kesintilerin devam etmesiyle birlikte yılın son çeyreğinde küresel talep ve arz dengesizliğinin artacağı endişesine bağlanıyor. Uzmanlar, bu kesintilerin 2023’ün son çeyreğinde piyasada günlük 2 milyon varil açığa neden olabileceği konusunda uyarıyorlar.

Ayrıca, Çin’in ekonomiye yönelik teşvik politikalarının petrol talebini canlandıracağı beklentileri ve ABD’den gelen güçlü ekonomik veriler de petrol fiyatlarının yükselmesine katkı sağlıyor.

Yaşanan bu gelişmelerin Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarına yansıması, sürücüler için endişe kaynağı oluşturuyor. Yatırımcılar, bu hafta küresel merkez bankalarının faiz politikaları ve Çin’den gelecek önemli ekonomik verileri yakından takip edecekler.

Teknik olarak, brent petrolde 94,77 ile 94,92 dolar aralığının direnç, 94,31 ile 94,23 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenmesi öneriliyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir