Connect with us

EKONOMİ

65 yaş ve üzeri vatandaşlara kötü haber: Ücretsiz otobüs yolculuğu sona eriyor!

Yayınlanma tarihi:

65 yaş ve üzeri vatandaşlara kötü haber: Ücretsiz otobüs yolculuğu sona eriyor!

Son zamanların en çok tartışılan konularından biri olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik kötü bir haber geldi. Halk Otobüsleri Esnaf Odası tarafından yapılan açıklamaya göre, 20 Eylül tarihinden itibaren ücretsiz otobüs yolculuğu uygulaması sona eriyor. Bu karar, Ankara’da görev yapan Özel Halk Otobüsleri’nin akaryakıt fiyatları ve diğer maliyetlerin artmasıyla alınmış bir karar olarak açıklandı.

Ücretsiz ulaşım hizmetinin sona ermesiyle ilgili söylentiler uzun bir süredir gündemdeydi. Ancak alınan bu kararla birlikte, 20 Eylül 2023 itibariyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar da otobüs biletleri için ücret ödemek zorunda kalacaklar. Özel Halk Otobüsleri Birliği ise konuyla ilgili yeni bir çalışma üzerinde çalışıyor.

Çalışmaların sonuçları, 19 Eylül tarihinde düzenlenecek olan bir basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşılacak. 800 Halk Otobüsü, ücretsiz ve indirimli biniş tarifelerine dair yeni bir uygulamaya geçiş yapmayı planlıyor. Bu konuyla ilgili meraklı araştırmalar da sürdürülüyor.

Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin aldığı kararın detaylarına 19 Eylül 2023 tarihinde yapılacak olan basın toplantısında ışık tutulacak. Toplantı sonrasında, indirimli ve ücretsiz taşımacılığa dair yeni bir kararın duyurulması bekleniyor.

Sonuç olarak, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sunulan ücretsiz toplu taşıma hizmetinin artan maliyetler nedeniyle sona ereceği duyuruldu. Devlet desteğinin yetersiz olduğu gerekçesiyle alınan bu karar, 20 Eylül tarihinde uygulamanın sona ereceği şeklinde açıklandı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla