Connect with us

TÜRKİYE

SON DAKİKA! Dilan Polat’ın İlk İfadeler Ortaya Çıktı! Aylık Gelirini Açıkladı

Yayınlanma tarihi:

SON DAKİKA! Dilan Polat'ın İlk İfadeler Ortaya Çıktı! Aylık Gelirini Açıkladı

Kara para aklamakla suçlanan Engin ve Dilan Polat çifti hakkında soruşturma devam ederken, çiftin emniyette verdikleri ilk ifadeler gün yüzüne çıktı. Soruşturmanın detaylarına göre, Dilan Polat’ın ifadesinde gözyaşı döktüğü ve şirket işlemleri ile muhasebecilerin eşi Engin Polat tarafından yönetildiğini belirttiği öğrenildi. Ayrıca çiftin aylık gelirlerini 150 ile 200 bin lira olarak beyan ettikleri ve Engin Polat’ın suçlamaları kabul etmediği, adres değişikliğini ise çocuklarının okulları için yaptığını savunduğu bilgisi paylaşıldı.

Dilan Polat ve eşi Engin Polat başta olmak üzere toplam 24 şüpheli, kara para aklama, suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, belgede sahtecilik ve vergi kanununa muhalefet suçlarından haklarında soruşturma başlatıldıktan sonra gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 18 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Dilan Polat’ın ifadesinde operasyondan önce adres değişikliği yapmalarının nedeni olarak çocuklarının okulu olduğu belirtilirken, çiftin aylık gelirlerinin 150-200 bin lira olduğunu söyledikleri öğrenildi.

Engin Polat ise suçlamaları kabul etmedi ve şirket açtığını, battığını ancak yolsuzluk yapmadıklarını, biriktirdikleri paralarla geçindiklerini ifade etti. Engin Polat’ın babası Sezgin Polat ise suçlamaları kabul etmeyerek avukatları Ahmet Gün’ün her şeyi ayarladığını belirtti. Ahmet Gün ise aylık gelirini 300 bin lira olarak gösterdi ve şirketlerin sadece avukatlığını yaptığını savundu. Soruşturma sürdükçe daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement