Connect with us

EKONOMİ

Seyyanen Zam Müjdesi: Emeklilerin Maaşlarına 5 Bin TL Ekleniyor!

SGK Uzmanı Emin Yılmaz’dan emeklilere sevindirici haber: Seyyanen zammın yatacağı tarih belli oldu!

Yayınlanma tarihi:

SGK Uzmanı Emin Yılmaz’dan emeklilere sevindirici haber: Seyyanen zammın yatacağı tarih belli oldu!

Yılmaz, 2 Nisan’da toplanacak olan Meclis’in zammı onaylamasının ardından, Temmuz ayında emeklilere 5 bin TL seyyanen zam yapılacağını açıkladı.

Emekliler 16 bin TL açlık sınırının altında maaş alıyor. Sosyal medya üzerinden seyyanen zam çağrılarını sürdüren emekliler için bu haber büyük bir sevinç kaynağı olacak.

AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre: Seyyanen zam Pazar günü İstanbul mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz: “Meclis 2 Nisan’da açılacak. Bu hafta sonu sayın Cumhurbaşkanı mitingde açıkladığı takdirde ilk maaşlar ne zaman alınacak? Temmuz ayında bir artış olacağından dolayı, Temmuz’dan sonrasına bir müdahale yapılacak. Burada Temmuz ayı mı, Nisan ayı mı? Burada ehemmiyet ortaya çıkmış oluyor.”

Yılmaz, son seçimlerde emeklilere 10 bin TL gösterilip 2 bin TL verildiğini hatırlatarak: “Seyyanen meselesi de buna dönebilir” dedi.

Emekliler bu müjdeli haberin ardından: Temmuz ayında hesaplarına yatacak olan 5 bin TL seyyanen zammı heyecanla bekliyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla