Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

7.608 TL Evde Bakım Yardımı Hesaplara Yatırıldı! Kimler Hak Sahibi?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Göktaş, ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılan ödemelerin hesaplara yatmaya başladığını duyurdu. Bu ay içinde ihtiyaç sahibi hanelere toplamda 4,2 milyar TL ödeme yapılacağını belirtti.

Evde Bakım Yardımı ve Destek Politikaları

Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı’nın 2006 yılında engelli vatandaşların aile yanında desteklenmeleri amacıyla başlatıldığını hatırlattı. Bu yardım ile engelli vatandaşların aileleriyle birlikte yaşayarak aile birliğinin korunmasına ve güçlenmesine destek olunduğunu vurguladı.

Evde Bakım Yardımı, bakıma ihtiyaç duyan ve tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenen vatandaşlara yönelik yapılan destek ödemelerini içeriyor. Bakanlık olarak, engelli bireylerin eğitim, sağlık, güvenlik, istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmalarını sağlamak için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştirdiklerini ifade etti.

Ödeme Detayları

Evde Bakım Yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 7.608 TL ödeme yapıldığını açıklayan Bakan Göktaş, bu ay toplamda 4,2 milyar TL’nin Evde Bakım Yardımı olarak hesaplara yatırıldığını belirtti. Şu anda 560 bin vatandaşın Evde Bakım Yardımı’ndan faydalandığını aktardı.

Bakanlık olarak, engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardımların şeffaf bir anlayışla sürdürülebilir olması için çalışmaların devam edeceğini söyleyen Bakan Göktaş, ödemelerin tüm engelli vatandaşlara ve ailelerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir