Connect with us

Emeklilik

SAĞLIK BAKANLIĞI 419 YENİ İŞÇİ ALACAK! Son Tarih 08 Aralık!

SAĞLIK BAKANLIĞI 419 YENİ İŞÇİ ALACAK! Son Tarih 08 Aralık!

Yayınlanma tarihi:

Sağlık Bakanlığı'ndan KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK! Muayene Sırası Artık Tarih Oluyor

Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde 419 eski hükümlü ya da terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan kişileri istihdam etmek üzere işçi alımı gerçekleştirecek. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 30. maddesi ve ilgili mevzuat çerçevesinde düzenlenen bu alımlar için başvurular, 8 Aralık 2023 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kabul edilecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, ilan metnine İŞKUR’un esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilecekler. Elektronik başvurular ise 4 Aralık 2023 – 8 Aralık 2023 tarihleri arasında yapılacak. Bu süre zarfında adaylar, çeşitli hizmet türleri ve mesleklerdeki alımlar için başvuruda bulunabilecekler.

Başvurular, Türkiye İş Kurumu tarafından alınacak olup, başvuru sürecinde adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak. Bu alımlar, Sağlık Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu hizmet türleri ve mesleklerde il düzeyinde gerçekleştirilecek.

Başvuru yapacak adaylar, ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilecekler. Sürekli işçi kadrolarının meslek ve kadro sayıları, başvuruda bulunacak adaylar için ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

Sağlık Bakanlığı, bu alımlarla nitelikli iş gücünü artırmayı ve ihtiyaç duyduğu alanlarda uzman personel kazanmayı hedefliyor. Adaylar için önemli olan başvuru tarihini kaçırmamak ve başvuru sürecine dair detayları İŞKUR’un resmi internet sitesinden takip etmek olacak.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla