Connect with us

Emeklilik

Sağlık Bakanlığı 35 Bin Sağlık Çalışanı Ataması İçin Takvimi Açıkladı!

Sağlık Bakanlığı 35 Bin Sağlık Çalışanı Ataması İçin Takvimi Açıkladı!

Yayınlanma tarihi:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 35 bin sağlık çalışanının atamasına dair önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan kabine toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Koca, atama takviminin başladığını duyurdu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) gönderilecek kılavuzun bu hafta içinde hazırlanarak başvuruların alınacağını belirten Bakan, mülakat olmayacağını ve tüm adayların eşit koşullarda yarışacaklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce duyurduğu kamuya 15 bini hemşire olmak üzere toplam 35 bin sağlık personeli alımı için takvimin belirlendiğini ifade eden Bakan Koca, “Sayın Cumhurbaşkanımız müjdeyi verdi. 35 bin yeni çalışma arkadaşımız aramıza katılacak. Gerek mevcut sağlık hizmetlerinin etkin olarak sürdürülebilmesi açısından gerekse yeni açılan hastanelerimizin personel ihtiyacı açısından 35 bin yeni istihdam, gücümüze güç katacak.” dedi.

Bakan Koca, atama takviminin başladığını ve ÖSYM’ye gönderilecek kılavuzun hazırlık aşamasında olduğunu ifade etti. Mülakat olmayacağını ve adayların eşit koşullarda değerlendirileceğini belirten Bakan, 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin sağlık personeli alımının detaylarını ÖSYM ile birlikte hazırlanan kılavuzda ilan edeceklerini açıkladı.

Bakan Koca’nın ayrıca, önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde Antalya Şehir Hastanesi’nin tam kapasite hizmete alınacağını söylemesi, sağlık alanındaki hizmet kapasitesinin arttığını gösteriyor. Yoğun bakım doluluk oranları hakkında da bilgi veren Bakan, Türkiye genelinde yoğun bakım doluluk oranının yüzde 71’e düştüğünü ve servis yataklarının doluluk oranlarının normale döndüğünü ifade etti. Sağlık Bakanlığı’nın bu atama ile sağlık alanındaki gücüne güç katacağı ve vatandaşlara daha etkin bir sağlık hizmeti sunulacağı öngörülüyor. Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla