Connect with us

TEKNOLOJİ

Renault’un Yeni Otomobili Sosyal Medya Gündeminde

Renault’un B sınıfı sedan olarak bu yıl piyasaya sürdüğü Renault Taliant modeli aracın 200 bin TL’lik fiyat etiketine sahip olması ve bulunduğu özelliklerle sosyal medyanın ve Ekşi Sözlük gibi platformların gündemine oturdu. Sosyal medya kullanıcıları araçta elektrikli arka cam, radyo gibi standartlaşan özelliklerin bile bulunmadığı konusunda üreticiyi eleştirdiler.

Otomobil.gen.tr‘nin haberine göre Renault, yeni modeli Taliant’ı yine aynı gruba bağlı Dacia’nın Romanya’daki fabrikasında üretiyor. Romanya başta olmak üzere tüm Avrupa’da Dacia Logan’ın 3. nesli olarak satılan otomobil, Türkiye’de ise Renault Taliant adı ile satılmaya başlandı. Renault Taliant modeli, Fransız markanın sadece Türkiye pazarında kullandığı isim olarak dikkat çekiyor.

Renault’nun B Sınıfı Sedanı Artık Yerli Üretim Değil

Renault Taliant’ın öncüsü olan Renault Symbol de benzer bir şekilde sadece Türkiye’de bu isimle anılmaktaydı. Araç Avrupa’da 2. Nesil Dacia Logan olarak tüketicilere ulaşırken, Güney Amerika pazarında ise Renault Logan markası ile satılıyordu.

Renault Symbol adıyla satılan 2. Nesil Dacia Logan’ın üretim tesislerinden biri Bursa’daki OYAK Renault Fabrikası iken, 3. Nesil Dacia Logan araçlar ise sadece Dacia’nın Romanya’daki fabrikasında üretilecek.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply