Connect with us

EKONOMİ

PTT’DEN 1900 TL ÖDEME SÜRPRİZİ! Kimler Yararlanacak?

PTT’DEN 1900 TL ÖDEME SÜRPRİZİ! Kimler Yararlanacak?

Yayınlanma tarihi:

PTT, aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan sosyal yardım ve destek ödemelerine dair erken saatlerde önemli bir duyuruda bulundu. 2024 yılında devam eden sosyal yardım programları kapsamında, aile destek paketi miktarı 1900 TL’ye çıkarıldı. Aile Bakanlığı, bu destek ödemelerini PTT aracılığıyla gerçekleştirecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ülkedeki ihtiyaç sahibi vatandaşları desteklemek amacıyla hayata geçirilen sosyal yardım ve destek ödemelerine ilişkin programları sürdürüyor. Bu yıl yapılan düzenlemelerle birlikte, ödemelerde artış yaşandı. Aile destek paketi kapsamında sağlanan ödeme miktarı, 1900 TL’ye çıkarıldı ve bu miktar 12 ay boyunca devam edecek.

Ödeme Tarihleri Belli Oldu: 15 Ocak İtibariyle Başlıyor!

Aile destek ödemeleri için belirlenen ödeme tarihleri açıklandı. Zamlı olarak hesaplara yatacak olan aile yardımı ödemeleri, 15 Ocak tarihinde başlayacak. Ödemeler, TC kimlik numarasının sonuna göre gruplandırılacak ve 31 Ocak tarihine kadar devam edecek.

Aile Destek Paketi Kimlere Veriliyor?

Aile destek paketi yardımı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından desteklenen önemli bir sosyal yardım ödemesidir. Bu yardım, ihtiyaç sahibi, asgari ücretli, emekli, kamu çalışanı ve gerekli kriterleri taşıyan tüm vatandaşlara yöneliktir. 2022 yılında başlatılan bu yardım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile bir yıl daha uzatılmıştır. Aile yardımı, hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda ödenmektedir. Bu kriteri taşıyan vatandaşlara ödemeler, PTT aracılığıyla veya Ziraat Bankası IBAN numarası üzerinden gerçekleştirilmektedir.

E-Devletten Hızlı Başvuru İmkanı!

Aile yardımı ödemesi için başvuru işlemleri, hızlı ve kolay bir şekilde e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet girişi yapan vatandaşlar, TÇ kimlik numarası ve şifreleriyle Aile Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal destek ödemesi başvuru formunu doldurabilirler. E-Devlet kullanmayan ve bizzat başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına TÇ kimlik kartları ile başvurabilirler.

Aile Destek Ödemesi Miktarında Değişiklik Olmadı!

Aile destek ödemesinde bir miktar değişiklik olup olmadığına dair şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Hane içindeki kişi sayısına ve gelir durumuna bağlı olarak değişen aile destek ödemesi, aylık 850 ila 1250 TL arasında değişmektedir. Ayrıca çocuklu ailelere, 350 ile 650 TL arasında çocuk destek bileşeni de ödenmektedir. Kamuoyu, gelecek açıklamalara odaklanarak bu konudaki gelişmeleri takip etmeye devam edecektir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla