Connect with us

EKONOMİ

NİSAN AYI SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ! Aile Destek, Evde Bakım, SED…

NİSAN AYI SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ! Aile Destek, Evde Bakım, SED…

Yayınlanma tarihi:

Ramazan Bayramı’nın sona ermesiyle birlikte, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı sosyal destekler ve ödemeler hakkında meraklar artıyor. Bakanlık, bayram öncesinde çeşitli sosyal yardım ödemelerini vatandaşlara ulaştırmıştı. Bu süreçte, özellikle ödemelerin tarihleri ve miktarlarıyla ilgili detaylar önem kazanıyor.

Nisan ayında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, önce aile destek paketi ödemelerini gerçekleştirdi. Ardından evde bakım maaşları, yaşlı ve engelli aylıkları ile sosyal ve ekonomik destek ödemeleri de vatandaşlara ulaştırıldı. Ramazan Bayramı öncesinde yapılan sosyal yardım ödemeleriyle birlikte, ilerleyen dönemlerde farklı programlar çerçevesinde de ödemelerin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal yardım ödemeleri, belirli tarihlerde hesaplara aktarılıyor. Örneğin, evde bakım maaşı için 7608 TL, sosyal ve ekonomik destek ödemeleri için ortalama 5330 TL ve aile destek paketi kapsamında kişi başına düşen aylık gelire göre 850 TL ile 1250 TL arasında ödemeler yapılmaktadır.

Önümüzdeki aylarda da güncel destek ödemeleri vatandaşlara ulaşmaya devam edecek. Temmuz ayında ise sosyal yardım ödemelerinde memur maaş katsayısına göre zam yapılması planlanıyor. Bu nedenle, destek programlarına dair güncel bilgilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşmak mümkün olacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla