Connect with us

POLİTİKA

NEVŞEHİR Müsavat Dervişoğlu Nevşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

Yayınlanma tarihi:

Müsavat Dervişoğlu: Tencerede yemek değil, dert kaynıyor (2)

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Aksaray ilindeki çeşitli ziyaretlerinin ardından Nevşehir Belediyesini ziyaret etti. Burada konuşan Dervişoğlu, “Bizim belediye başkanımız, belediye başkanlığı seçimini parti rozetiyle sürdürdü ve kazandı. Ama belediye başkanlığını kazandıktan sonra artık parti rozetini çıkardı. Nevşehire hizmet etmek yolculuğunu sürdürdü. Tarafsızca sürdürebilmek adına ay yıldızlı rozetle dolaşacak. Bugünün bir önemi var. Nevşehir Belediyesi tabelasına Türkiye Cumhuriyeti ibaresini koymadı diye eleştiriliyordu. Burada Sayın Başkanın eleştirilecek bir yanı yok. Bu, bizim ziyaretimizin gecikmesiyle alakalı bir durumdur. Çünkü belediye başkanı olarak seçildiği gün bana, belediye binasındaki tabelaya Türkiye Cumhuriyetini ekleyeceğim gün sizi yanımda görmek istiyorum demişti. Ben de bugün o sözü yerine getirmek için buradayım. Atatürkün kurduğu büyük Türkiye Cumhuriyeti elbette ki iki harften ibaret değildir. Cumhuriyetin değerleri, kazanımları, bize yüklediği sorumluluklar ve geleceğe koyduğu vizyonu vardır. O sebeple bugün, Nevşehir Belediyesinin tabelasına koyacağımız Türkiye Cumhuriyeti ibaresi aslında Gazi Mustafa Kemal Atatürkün mirasına sahip çıktığımızın da bir delili olarak tarihe geçecektir” dedi.

HİÇ KİMSE BUNDAN SONRAKİ DÖNEM İÇİN NEVŞEHİRİ YOK SAYMASIN

Nevşehirin kendi kültürel değerleriyle ve değerleri koruma iradesiyle Türkiyede çok önemli izler bırakacak işlere imza atacağını belirten Dervişoğlu, “Bu işlere Belediye Başkanımızın da öncülük yapacağına eminim. Bundan sonraki süreçte Nevşehir Belediyesinin hakkını hukukunu elbette ki Nevşehirliler layıkıyla savunuyorlar ama İYİ Parti Genel Başkanı ve Genel İdare Kurulu Başkanlık Divanı üyelerimiz ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev yapan milletvekili arkadaşlarımızla birlikte belediye başkanımızın yanında duracağız. Hiç kimse bundan sonraki dönem için Nevşehiri yok saymasın. Nevşehir Türkiyede parlayan bir güneş ve yıldız gibi kendini gösterecektir. Bunu nasıl yapacak acaba diye tereddütte olanlar varsa mazisi kendisine kefil bir belediye başkanımız var. O belediye başkanımız hizmetlerini artan bir biçimde sürdürecek. Biz de onun her zaman yardımcısı ve destekçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

NEVŞEHİR KAZANILIYORSA TÜRKİYE NEDEN KAZANILMASIN

Nevşehirde kazanılması zor bir seçim süreci yaşadıklarını aktaran Dervişoğlu, şöyle konuştu: “Burada bizim açımızdan kazanılması zor görülen bir seçim süreci yaşadık. Belediye Başkanımız Rasim Arı, rekor bir oyla seçildi. Burada muvaffakiyet sağlayacak arkadaşlarla yola çıkılınca netice alınıyorsa o zaman Türkiye genelinde de aynı şeyi yapabilmek mümkün. Buradan Türkiyeye mesajım olsun; Nevşehir kazanılıyorsa Türkiye neden kazanılmasın diyerek Nevşehirden bir iktidar yolculuğu başlattığımızı ifade edebilirim.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla