Connect with us

EKONOMİ

Memur, emekli, asgari ücretli! Bayram öncesi güzel haber AK Partiden geldi

Yayınlanma tarihi:

Memur, emekli, asgari ücretli! Bayram öncesi güzel haber AK Partiden geldi

Yaşanan enflasyondaki yükselişin ardından, asgari ücret ve emekli maaş zammında sona gelindi. Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Memur ve emekli maaşı ne kadar olacak? Soruları merak konusu. AK Parti’den son dakika zam haberi geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Haziran ayının da enflasyonunun ortaya çıkması lazım. 6 aylık dönemdeki enflasyon oranını ve refah farkını değerlendireceğiz.” diyerek müjdeyi duyurdu. İşte detaylar

Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? …

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ‘İnsanlarımızın beklentisi mutlaka karşılanacak diyerek şunları söyledi:

“Çalışma Bakanlığımızın ve Maliye Bakanlığımızın, bu konuda teknik yönde yaptığı çalışmalar söz konusu. Toplu sözleşmeler çerçevesinde ortaya çıkan bir oran var, enflasyon oranının yansıtılması söz konusu bir de refah payını buraya ekleyerek memur maaşlarına yansıtılacak. Ne vaat ettiysek onu gerçekleştiren bir partiyiz. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın vaat ettiği gerçekleştirilecektir. Bu da inşallah bir ay içerisinde göreceğiz.

AK PARTİ’DEN SON DAKİKA ZAM HABERİ!

Asgari ücretle ilgili ve en düşük memur maaşının 22 bin TL olması ile ilgili kanun teklifimizi hemen komisyonlar oluşur oluşmaz ortaya koyacağız. Haziran ayının da enflasyonunun ortaya çıkması lazım. 6 aylık dönemdeki enflasyon oranını ve refah farkını değerlendireceğiz.

Alım gücü esastır, vatandaşımızın beklentisi karşılanacak. Emeklileri kapsam içerisine alan ve kendi içerisindeki kademelendirmeyi de göz önünde bulunduracak ve çalışanlarımızı memnun edecek düzenlemeyi bir ay içerisinde görmüş olacağız.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla