Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Yeni evleneceklere müjde yolda! Tam 150 binlik evlilik kredisi geliyor! Başvuru şartları nedir?

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Yeni evleneceklere müjde yolda! Tam 150 binlik evlilik kredisi geliyor! Başvuru şartları nedir? Hangi bankalardan alınır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaatleri arasında duyurulan evlilik kredisi evlenecek kişilerin dikkatini çekti. “150 bin TL evlilik kredisi nasıl alınır, şartları neler?” gibi soruların cevabı merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni evleneceklere iki yıl geri ödemesiz faizsiz 150 TL evlilik kredisi vereceklerini duyurmuştu. İşte 150 bin TL evlilik kredisi veren bankalar listesi!

 150 bin TL evlilik kredisi başvuru şartları neler?

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR, KAÇ TL?

Erdoğan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.

Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.”

Buna göre, yeni evlenen çiftlere faizsiz, 24 ay geri ödemesiz ve 48 ay (4 yıl) vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi sağlanacak.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NELER, VADE SAYISI KAÇ?

Yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları, tarihleri ve yaş sınırı henüz açıklanmadı.  Detayların yeni Kabine ile birlikte Başkan Erdoğan tarafından duyurulması bekleniyor. Konu ile ilgili yeni bir açıklamada geldiğinde haberimizde yer verilecektir.

VADESİZ EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti seçim beyannamesinde açıklanan evlilik kredisi başvuru tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir