Connect with us

TEKNOLOJİ

LinkedIn, premium şirket sayfası özelliği getiriyor!

Popüler sosyal platform LinkedIn, şirketlere yönelik yapay zekâ destekli bir şirket sayfası üzerinde çalıştığını doğruladı.

Yayınlanma tarihi:

Çalışma dünyasını hedefleyen sosyal platform LinkedIn, bu kez küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik yeni bir hizmetle gelirlerini artırmanın başka bir yolunu sessizce test etmeye başladı. Bu abonelik, diğer özelliklerin yanı sıra, içerik yazmak için yapay zekâ ve takipçi sayılarını artırmak için yeni araçlar içerecek ve aylık 99$ gibi yüksek ücretler karşılığında sunulacak. Bunları kullanan şirketin amacı profilini yükseltmek.

Bu hamle önemli çünkü Microsoft’un sahibi olduğu LinkedIn’in iş modelini nasıl çeşitlendirmeye devam ettiğinin ve aynı zamanda kendisini genel olarak daha kullanışlı hale getirmeye çalıştığının altını çiziyor. Ancak LinkedIn’in şu anda büyük bir fırsatı var. Reklamların ve diğer algoritmaların kullanıcıların ne keşfedeceğini belirlediği ve dezenformasyonun ayaklandığı diğer sosyal platformlarda ve arama motorlarında pek çok değişiklik varken, LinkedIn daha güvenli bir alan, sosyal profil kayıtlarının tutulacağı bir yer yaratmanın yollarını arıyor. Profesyoneller ve üreten tüketiciler orada.

LinkedIn altı gün önce sessizce yeni Premium Şirket Sayfasını açıklayan bilgileri yayınlamaya başladı. Gönderiler neredeyse hiç fark edilmedi. “Müşterilerimizin deneyimini geliştirmek ve iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için her zaman yeni yollar araştırıyoruz. Şu anda, küçük ve orta ölçekli işletme müşterilerimiz için, müşteri çekmelerine, güvenilirlik oluşturmalarına ve hedef kitlelerinin gözünde öne çıkmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış Premium Şirket Sayfası adı verilen yeni bir teklifi test ediyoruz. LinkedIn’in kıdemli iletişim direktörü Suzi Owens yaptığı açıklamada, “Yakında daha fazlasını paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Premium şirket sayfalarının fiyatları hemen açıklanmadı ancak görünüşe göre bu fiyata uygun sayfaların yöneticileri bunu görebiliyor. Pazarlama danışmanı, ücretlerin Sayfa başına aylık 99,99 ABD Dolarından başladığını, yıllık abonelikte Sayfa başına 839,88 ABD Dolarına düştüğünü belirtiyor.

Bu yeni premium şirket sayfası, LinkedIn’in platformdaki kuruluşlar için hazırladığı ve platformu kullanan bireyler ve işe alım görevlileri için oluşturduğu farklı kullanım ve fiyatlandırma katmanlarını yansıtan, giderek büyüyen premium teklifler listesinin en sonuncusudur.

Diğer iş odaklı katmanlar arasında iş arayan kişiler için Premium Kariyer, iş zekâsı için Premium Business, satış ekipleri için Sales Navigator, yetenek bulma ve işe alma için Recruiter katmanları ve mesleki gelişim için LinkedIn Learning yer alıyor.

Hepsi birlikte ele alındığında Premium hizmetler şirket için çok büyük bir iştir. Mart ayında şirket, Premium kullanıcı aboneliklerinin yıllık %25 artışla 2023’te 1,7 milyar dolara yükseldiğini duyurdu. Şirket, genel olarak o yıl 15 milyar dolar kazandı; bunun 7 milyar doları işe alım işiydi.

Premium Şirket Sayfası aboneliği, iyi bilinen LinkedIn mekanizmalarından yararlanması nedeniyle bazı açılardan çok tanıdık gelecektir.

Sayfaların yöneticileri son ziyaretçileri inceleyebilir (eğer bu ziyaretçiler gizlilik ayarını kapatmadıysa). Bağlantı derecelerine bakılmaksızın bu ziyaretçileri daha sonra sayfayı takip etmeye davet etmek için kullanılabilir. Yöneticiler ayrıca Sayfanın üst kısmında belirgin bir şekilde görüntülenen iletişim veya web sitesi ayrıntılarının yer aldığı “harekete geçirici mesaj” düğmeleri oluşturabilir. LinkedIn’in bireylere yönelik profil sayfalarında bir özellik olarak tanıttığı referanslar burada da önem kazanıyor: Yöneticiler bunları premium sayfalarının üst kısmında belirgin bir şekilde görüntüleyebilir.

Bu arada yapay zekâ yazma yardımı, LinkedIn’in platforma daha fazla yapay zekâ desteği sağlamasının en yeni yollarından biri haline geliyor; Microsoft’un OpenAI ile bağlarından yararlanarak geçen yıl tanıtmaya başladığı bir şey bu.

Son fakat bir o kadar da önemlisi, LinkedIn’in son zamanlarda doğrulama konusunda büyük çaba göstermesi nedeniyle, bir Sayfa premium abonelikle altın rozet alabiliyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla