Connect with us

EKONOMİ

KPSS’den 70 alanlar dikkat! SGK’ya 75 sözleşmeli personel alımı yapılacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), merkez teşkilatı kadrolarında istihdam edilmek üzere 75 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Yayınlanma tarihi:

TBMM'de Görüşülecek Olan BAĞ-KUR Prim Günü İndirilmesi Hakkında Yasa Teklifi: Kimler Etkilenecek ve Emeklilik Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), merkez teşkilatı kadrolarında istihdam edilmek üzere 75 sözleşmeli personel alımı yapacak.

KPSS puanı ile yapılacak olan alımlara, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartlara sahip olmak gerekiyor.

Başvuru yapacak adayların, giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları, 2022 veya 2023 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) ekli tabloda her bir grup için belirtilen puan türlerinin herhangi birinden asgari 70 puan almış olmaları, en az dört yıllık eğitim veren fakültelerin, Tablo 1’de belirtilen öğrenim dalından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları, geçerliliği devam eden YDS’den (İngilizce) en az (D) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmaları, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması gerekiyor.

Başvurular, 20 Aralık 2023 tarihine kadar E-Devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım üzerinden ya da Kariyer Kapısı’nın resmi internet adresinden yapılacak.

Adayların, başvurularını yaparken istenilen belgeleri eksiksiz olarak sisteme yüklemeleri gerekiyor.

Sözlü sınav, 2024 yılı Ocak ayında Ankara’da yapılacak.

Sınavda başarılı olan adaylar, sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, 10 Ocak 2024 tarihinde SGK’nın internet sitesinden ilan edilecek.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla