Connect with us

TÜM HABERLER

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Mülakat’ Tepkisi: “O Çocukları Size Yedirmem!”

Yayınlanma tarihi:

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Mülakat' Tepkisi: "O Çocukları Size Yedirmem!"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuda mülakatın kaldırılması konusundaki açıklamalarına sert bir tepki gösterdi. Erdoğan’ın seçim vaatlerine atıfta bulunarak, “Eğer ben seçim vaatlerim arasında böyle bir taahhütte bulunduysam, Milli Eğitim Bakanımla ve İçişleri Bakanımla görüşerek yeni bir yol haritası çizeriz.” şeklindeki sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu konuda geri adım attığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı “çark etmekle” suçlayarak, “Ben sokakta mücadele ederken, siz kapılara kilit vuruyordunuz. O çocukları size yedirmeyeceğim!” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu için New York’a gittiği sırada basın mensuplarıyla yaptığı açıklamada, kamuda mülakatın kaldırılması konusuna değinmiş ve seçim vaatlerine sadık kalacaklarını belirtmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise şu şekilde:

“Erdoğan bizden çalarak seçim vaadi yaptığı mülakat meselesinde yine geri adım atmış, “Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlarıyla görüşür, bakarız” demiş. Halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini bir kez daha itiraf etmiş.

Ancak burada sadece bir yalanın itirafı yok, yine bir oyunun döneceği anlaşılıyor. Bu zaten senin seçim vaadin değil miydi? Gereğini yaparsın ve biter! Şimdi bakanlarınla mı görüşmeye karar verdin?

Mülakata takılan evlatlarımız için ben sokakta mücadele ederken, siz kapılara kilit vuruyordunuz. O çocukları size yedirmeyeceğim!”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla