Connect with us

Emeklilik

JAPON DEVİ TOYOTA ARAÇLARINI GERİ ÇAĞIRIYOR! Binlerce Kullanıcı Etkilenecek!

JAPON DEVİ TOYOTA ARAÇLARINI GERİ ÇAĞIRIYOR! Binlerce Kullanıcı Etkilenecek!

Yayınlanma tarihi:

Dünyaca ünlü otomotiv devi Toyota, arka koltuk kapı kolu açma anahtarında tespit edilen bir arıza nedeniyle 211 bin Prius model aracını geri çağırma kararı aldı. Bu geri çağırma işlemi, dünya genelinde 135 bin aracı kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek.

Toyota’nın yayınladığı tebligata göre, Kasım 2022 ile Nisan 2024 arasında üretilen araçlarda tespit edilen bu arıza, su geçirmezlik konusundaki yetersizlikten kaynaklanıyor. Su, kapı menteşelerinden içeri sızarak elektronik arka kapı mandallarında kısa devreye neden olabiliyor ve bu durum sürüş sırasında arka kapıların açılma riskini doğurabiliyor.

Toyota, sorunu çözmek için gerekli yedek parçaların temini tamamlanana kadar Prius model araçların üretimini durdurduğunu duyurdu. Ayrıca, geri çağırma işleminin maliyeti hakkında bilgi veren Tokai Rika Co. şirketi, bu durumun 11 milyar yen (71 milyon dolar) maliyetine ulaşabileceğini belirtti.

Japonya’nın Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı (MLIT), söz konusu durumun üç vaka da dahil olmak üzere Prius modellerinin düşük hızda seyir halindeyken kapılarının açılmasına neden olduğunu açıkladı. Bu gelişme, Toyota kullanıcılarını endişelendirirken, şirketin aldığı önlemler ve yapılacak düzeltmeler merakla bekleniyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla