Connect with us

Son Dakika

İşte Polat Çiftinin İlk İfadesi: Yolsuzluk yapmadık para biriktirdik

Dilan ve Engin Polat çiftinin ifadeleri hakkında ilk bilgilere ulaşıldı. Dilan Polat’ın sorgu sırasında sürekli ağladığı ve tüm şirket işlemlerinden eşinin sorumlu olduğunu ifade ettiği öğrenildi. İfadelerinde, Polat çifti aylık gelirlerini 150 bin ile 200 bin lira arasında beyan ederken, Engin Polat’ın ise suçlamaları reddettiği belirtildi.

Yayınlanma tarihi:

Dilan ve Engin Polat çiftinin ifadeleri hakkında ilk bilgilere ulaşıldı. Dilan Polat’ın sorgu sırasında sürekli ağladığı ve tüm şirket işlemlerinden eşinin sorumlu olduğunu ifade ettiği öğrenildi. İfadelerinde, Polat çifti aylık gelirlerini 150 bin ile 200 bin lira arasında beyan ederken, Engin Polat’ın ise suçlamaları reddettiği belirtildi. Daha önce günde 750 bin lira harcadığını iddia eden Dilan Polat’ın aylık gelirini 150 bin lira olarak açıklaması bazı kişilerde şüphe yarattı.

Yaklaşık bir buçuk aydır Türkiye’nin ilgi odağı haline gelen Dilan ve Engin Polat çiftinin soruşturması devam ediyor. ‘Kara para aklama’, ‘suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak’, ‘belgede sahtecilik’ ve ‘vergi kanununa muhalefet’ suçlamalarıyla haklarında soruşturma başlatılan Dilan Polat, Engin Polat ve aynı zamanda birinci derece yakınları ile çevrelerinden toplam 24 şüpheli, 1 Kasım’da gözaltına alındı. Şüphelilerden 18’i emniyetteki işlemlerin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.Dilan ve Engin Polat, dört gün boyunca emniyette gözaltında kaldıktan sonra dün akşam saat 17.20’de başlayan ifade alma işlemleri saat 23.45’te tamamlandı. İlk ifadelerine ulaşıldı. Sorulan sorulardan biri, kendileri hakkında soruşturma başladıktan sonra neden adres değişikliği yaptıkları oldu. Polat çiftinin bu soruya verdiği yanıt, “Çocuklarımızın okulu için adres değişikliği yaptık” şeklindeydi.Polat çiftine aylık gelirleri sorulduğunda ise her ikisi de “150 bin ila 200 bin lira arası” olduğunu ifade etti. Ayrıca Dilan Polat’ın ifadesi boyunca ağladığı ve şirket işlemleri ile mali işlerle eşinin ilgilendiğini belirttiği, kendisinin sadece bir reklam yüzü olduğunu söylediği bildirildi. Engin Polat ise söz konusu iddiaları reddederek, “Şirket açtım, kapattım, doğru, ama yolsuzluk yapmadık. Bu paraları biriktirdik. Çalıştık, emek verdik” dedi. Engin Polat’ın babası Sezgin Polat ise suçlamaları kabul etmedi ve her şeyin avukatları Ahmet Gün tarafından ayarlandığını iddia etti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ahmet Gün’ün ise aylık gelirini 300 bin lira olarak beyan ettiği ve şirketlerin sadece avukatlık hizmeti verdiğini ifade ettiği öğrenildi.Dilan Polat, bugün adliyeye sevk edilen isimlerden biriydi. Daha önce katıldığı bir sabah programında “Üzerimdeki kombin 350 bin TL. Türk kahvemi altın tozuyla sırf birilerini rahatsız etmek için içiyorum. Bazen bir AVM’de günlük 750 bin TL harcıyorum” demişti. Mali Şube Müdürlüğü’nde yaklaşık altı saat süren sorguda Dilan Polat’a 26, Engin Polat’a da 40 sayfalık sorular yönlendirildi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla