Connect with us

Emeklilik

Emeklilere Yönelik Dev Destek Paketi: Hangi İmkânlar Sunulacak ve Ne Zaman Başlayacak?

Yayınlanma tarihi:

Emeklilere Yönelik Dev Destek Paketi: Hangi İmkânlar Sunulacak ve Ne Zaman Başlayacak?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Emekliler Yılı’ ilan ettiği 2024’te, emeklilere yönelik kapsamlı bir destek paketi hazırlanıyor. Bu paketin içeriği, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından 15-20 gün içinde yani Mayıs ayı başında özel bir lansmanla duyurulacak.

Bakan Işıkhan, birçok bakanlık ve özel sektör kuruluşu ile yapılan görüşmeler sonucunda destek paketinin detaylarının netleştiğini ifade etti. Yaklaşık 15-20 gün içinde elde edilen somut verilerle birlikte, emeklilerin refahını artıracak, onları destekleyecek her türlü çalışmanın paylaşılacağını belirtti.

Bu kapsamda, en düşük maaş alan ve başka bir geliri olmayan emeklilere kira, doğal gaz/odun kömür, elektrik ve gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için destekler planlanıyor. Ayrıca, bölgesel farklılıklar da dikkate alınarak, büyük şehirlerde yaşayanlara kira, diğer illerde yaşayanlara ise ısınma destekleri verilebileceği vurgulanıyor.

Destek paketi kapsamında emeklilere özel bir kart verilmesi ve bu kartların anlaşmalı marketlerde kullanılması düşünülüyor. Bununla birlikte, zincir marketlerde, giyim mağazalarında, PTT AVM’de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde ve PTT Kargo’da özel indirimler sağlanacak.

Emeklilerin kültür ve sanat etkinliklerine erişimini kolaylaştırmak için sinema ve tiyatro gibi etkinliklerde indirimler yapılacak. Ayrıca, iletişim alanında da destek sunulacak ve emeklilerin şehirler arası seyahatlerinde indirimli biletlerden yararlanması sağlanacak.

Emeklilere yönelik bu dev destek paketi, yaşam standartlarını yükseltmeyi ve refahlarını artırmayı hedefliyor. Detaylı bilgilerin Mayıs ayı başında açıklanması bekleniyor. Bu yeni desteklerle emeklilerin yaşam kalitesinin artması ve daha iyi bir gelecek için adımlar atılacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement