Connect with us

Emeklilik

Dilan ve Engin Polat’ın ifade alma işlemleri tamamlandı: 66 sayfa soru soruldu

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan Polat çiftinin sorgusu 6 saati aşkın süren sorgunun ardından tamamlandı.

Yayınlanma tarihi:

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat, kara para aklama, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve vergi kanununa muhalefet suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan Polat çiftinin sorgusu 6 saati aşkın süren sorgunun ardından tamamlandı.

Mali Şube ekiplerinin Dilan Polat’a 26, Engin Polat’a ise 40 sayfa soru sorduğu öğrenildi. Polat çiftinin, sorulan sorulara ayrıntılı olarak cevap verdiği belirtildi.

43 adrese eş zamanlı operasyon

İstanbul merkezli Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa illerinde 43 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda haklarında yakalama kararı olan aralarında Dilan ve eşi Engin Polat’ın da olduğu 30 kişiden 17’si gözaltına alınmıştı.

Evlerde mermi ve belgeler çıktı

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerine devam ediliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Polat ailesi hakkında yürütülen operasyon ve çalışmalara ilişkin yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Dilan Polat’ın evinde yapılan aramalarda 80 sayfa dokümana el konuldu. Şirket ortağı Zümrüt Yerebakan’ın evinde 10 bin dolar, Zekai Tepe’nin evinde 1 adet hard disk ve 350 tabanca mermisi, Ahmet Gün’ün evinde ise 36 adet hesap dökümü 120 bin lira ile 1 adet laptop ele geçirildi.

Sorgu sonrası adliyeye sevk edilecekler

Dilan ve Engin Polat’ın ifade alma işlemlerinin tamamlanmasının ardından, adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla