Connect with us

EKONOMİ

DEVLETTEN TEK SEFERLİK 2.423 TL KARŞILIKSIZ ÖDEME!

DEVLETTEN TEK SEFERLİK 2.423 TL KARŞILIKSIZ ÖDEME!

Yayınlanma tarihi:

E-devlet'te Birikmiş Ödemeniz Olabilir! Sorgula Hemen Paranı Al

Ekonomik zorluklarla mücadele eden vatandaşlara yönelik yapılan devlet destekleri, 2024 yılında da güncellenerek devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulan 2.423 TL tutarındaki tek seferlik nakdi yardım için başvurular başladı. Bu sosyal yardımın alınabilmesi için belirli şartları yerine getirmek gerekiyor.

2024 Yılında Devlet Desteği Başvuru ve Şartları:

  • Tek Seferlik Yardım: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara 2.423 TL tutarında tek seferlik nakdi yardım yapacak.
  • Başvuru Şartı: Bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin yakınları vefat eden ihtiyaç sahipleri olmalı. Vefat Yardımı başvurusu yapacak vatandaşlar, ölüm belgesini başvuru esnasında sunmalı.
  • Başvuru Yöntemi: Vefat Yardımı başvurusu yapacak vatandaşlar, ikamet ettikleri belediyenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunmalı. T.C. kimlik ve ölüm belgesiyle yapılan başvurunun ardından 2.423 TL yardım alınabilecek.

Ayrıca, eşi vefat eden kadınlara da devlet desteği sağlanıyor. Temel ihtiyaçların karşılanması ve barınma ihtiyacı için eşi vefat eden kadınlara aylık 1.000 TL yardım yapılmakta. Bu desteklerin yanı sıra, barınma yardımı da yapılarak evlerinin temel ihtiyaçlarını daha rahat karşılamaları sağlanıyor. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabiliyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla