Sosyal medyada bizi takip edin

Spor

Boyabat 1868 Spor Nerenin Takımı, Hangi Ligde Oynuyor?

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Sinop ilinin Boyabat ilçesinde kurulan spor kulübü. Renkleri Sarı-Lacivert olan takım, Bölgesel Amatör Lig (BAL) 7. grupta mücadele etmektedir. Profesyonel, gençler, yıldızlar ve minikler kategorisinde futbol takımları bulunmaktadır. Müsabakalarını 2 bin kişilik Boyabat Daylı Stadyumu’nda yapmaktadır. 2018 yılında kurulan Herazalar adlı taraftar grubu vardır.

Boyabat 1868 Spor Kulübü, 2018 yılında Boyabatlı İş Adamı ve Film Yapımcısı Vahdet Erdoğan ve arkadaşları tarafından kuruldu. 2018-2019 sezonunda Sinop 1. Amatör Lig’de ilk sezonunda şampiyon oldu, play-off mücadelesinde de Sinopspor’u 2-1 mağlup ederek Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi. 2019-2020 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’i 10. sırada tamamladı. 2020-2021 sezonunda da BAL’da mücadelesini devam ettirmiştir. BAL liginde 2. sezonunu geçiren gençlere önem vererek altyapıya önem vermesiyle bölgede söz sahibi olmuştur. 

Tam ad : Boyabat 1868 Spor Kulübü

Renkler :Sarı-Lacivert

Kuruluş :2018

Stadyum :Boyabat Daylı Stadyumu (Kapasite:2000)

Başkan : Vahdet Erdoğan

Teknik direktör : Özcan Karakiraz 

Lig : Bölgesel Amatör lig

Boyabat1868 Spor Kulübü Başkanı Vahdet Erdoğan Kimdir?

1979 yılında Sinop Boyabat’ta doğdu. İlkokulu köyünde, orta ve liseyi İstanbul Üsküdar’da okudu. Üniversite eğitimini halkla ilişkiler alanında tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra kurumsal ve stratejik yönetim, sosyal sorumluluk, reklamcılık, organizasyon ve siyasal iletişim alanlarında eğitimler aldı. Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, sosyal sorumluluk projelerinde görevler aldı, yöneticilikler yaptı. Seyahat etmek, sosyal sorumluluk projelerinde görev almak, film izlemek hobileri ve uğraşıları arasında yer almaktadır.

Reklam, tasarım, matbaa ve organizasyon alanlarında faaliyet gösteren farklı kuruluşlarda çalıştıktan sonra 2003 yılında Greenart Grup’u kurdu.

Grup bünyesinde ajans, organizasyon, outdoor reklam, prodüksiyon, araştırma ve yayıncılık hizmetlerinde faaliyet gösteren şirket ve markalar yer almaktadır.

Halen Greenart Grup’un yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra TÜRK KIZILAYI Genel Merkez Delegeliği, İstanbul Gazete ve Medya Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Mevcut çalışmalarını sürdürürken GREENART Prodüksiyon bünyesinde film yapımcılığına başladı, ilk sinema filmi Nasipse Olur’u 2020 yılında seyirciyle buluşturdu

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir