Connect with us

EKONOMİ

4C’lilere Müjde: 3600 Ek Gösterge 7. Toplu Sözleşme Gündeminde!

Emekli Sandığı sigorta türünde çalışan kamu çalışanlarının ikramiyelerine ve emekli maaşlarına etki edecek olan 3600 ek gösterge, ne zaman yürürlüğe girecek?

Yayınlanma tarihi:

Emekli Sandığı sigorta türünde çalışan kamu çalışanlarının ikramiyelerine ve emekli maaşlarına etki edecek olan 3600 ek gösterge, ne zaman yürürlüğe girecek? Bu sorunun cevabı milyonlarca memur tarafından heyecanla bekleniyor.

1. dereceye yükselen memurların sabırsızlıkla beklediği 3600 ek gösterge için 2024 yılında bir umut var mı? Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, 3600 ek göstergenin 7. Toplu Sözleşme kapsamında kayda alındığını belirterek gerçekleştirilmesini talep etti.

3600 Ek Gösterge Memura Geliyor!

3600 ek gösterge, milyonlarca emekli için büyük önem taşıyor. İkramiyelerin ve emekli maaşlarının artmasını sağlayacak olan ek gösterge, memurların emeklilik dönemlerinde rahatlamalarını sağlayacak. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, 3600 ek göstergenin 6. Dönem Toplu Sözleşmesi ile gündeme alındığını ve böylece 5,3 milyon memurun ve emeklinin maaşlarında ve ikramiyelerinde iyileştirme yapılacağını belirtti.

3600 Ek Gösterge İçin İvedi Adımlar Atılmalı!

Kamu çalışanları için birinci dereceye ulaşanların artık 3600 ek gösterge talebinin yerine getirilmesi gerektiğini vurgulayan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, şunları ifade etti:

“Birinci dereceye ulaşan memurlar için 3600 ek gösterge talebinin yerine getirilmesi için konfederasyonumuz 7. Dönem Toplu Sözleşmesinde Ağustos ayında bu konuyu gündeme taşıdı. Kamu çalışanları için yapılacak yasal düzenlemeler için 6 ay içinde önemli adımlar atılması bekleniyor. 3600 ek gösterge talebinin acilen hayata geçirilmesini talep ediyoruz. İlave ödemeler memur emeklisi maaşlarına yansıtılacak ve tazminat oranları düzenlenecek.”

4C’lerin Önü Açılacak!

Memur ve memur emeklileri için beklenen 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulunan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, şunları belirtti:

“Birinci dereceye ulaşan memurlar için yapılan düzenleme ile teknik hizmet sınıflarındaki ve idari hizmetlerdeki birinci derece memurlar da faydalanacak. 3600 ek gösterge kapsamında 4C’li emeklilerin maaşlarına zam yapılacak. Böylece, emeklilik ikramiyesi ve maaşlarında iyileştirme sağlanacak.”

Tonbul, memurların özellikle 3600 ek gösterge talebinin hızlı bir şekilde yerine getirilmesini beklediğini de vurguladı. Emekli olmayı bekleyen 1. derece memurların, 3600 ek gösterge talebinin hayata geçmesiyle emeklilik başvurusu yapacağını belirten Tonbul, bu durumun gençlerin kamuda istihdamına olanak sağlayacağını ifade etti.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla