Connect with us

Emeklilik

437 BİN TL’YE SIFIR ARAÇ SÜRPRİZİ! Hyundai’den i10 Fırsatı!

437 BİN TL’YE SIFIR ARAÇ SÜRPRİZİ! Hyundai’den i10 Fırsatı!

Yayınlanma tarihi:

Türkiye’de sıfır kilometre otomobil piyasasındaki yüksek fiyat sorununa çözüm geldi! Hyundai i10, şimdi sadece 437.000 TL’ye sıfır araç almak isteyenlerin beklentilerini karşılıyor. Ancak bu avantajlı fiyat, belirli koşullarda ÖTV muafiyeti hakkını elde edenlere sunuluyor. İşte Hyundai i10 ÖTV’siz satışının detayları ve kimlerin bu fırsattan yararlanabileceği!

Otomobil alımlarında vergi yükünü ortadan kaldırmak, Hyundai i10’un ÖTV’siz fiyatı ile mümkün hale geliyor. Araç fiyatlarına ek olarak yapılan ÖTV ödemeleri, belirli şartlarda devrediyor ve bu durum araç fiyatlarını %45’e varan oranlarda düşürüyor. Ancak ÖTV muafiyeti, herkesin kullanabileceği bir hak değil.

ÖTV Muafiyeti İçin Belirlenen Sınırlar Neler?

Otomobil satın alırken ÖTV muafiyeti, belirli koşullar altında sağlanıyor. Bu avantajdan yararlanmak için öncelikle kişinin engelli olması gerekiyor. Engelli bireyler arasında, engel oranı yüzde 90 ve üzerinde olanlar, sıfır kilometre otomobil alımlarında ÖTV muafiyeti hakkını elde edebiliyorlar.

ÖTV muafiyeti hakkını kazananlar, sıfır kilometre otomobil satın aldıklarında ÖTV ödemiyorlar ve bu sayede araç fiyatları önemli ölçüde düşüyor. Ancak bu muafiyetin bazı katı kuralları bulunuyor. Bir kişi, bu hakka 5 yılda bir defa sahip olabiliyor ve bu süre zarfında satın alınan araç, 5 yıl boyunca satılamıyor. Eğer araç satılırsa, muaf olunan ÖTV’nin devlete geri ödenmesi isteniyor.

Hyundai i10 ÖTV’siz Satış Detayları

Hyundai i10’un en alt donanım fiyatı 780.000 TL olarak açıklanmıştı. Ancak bu fiyat, ÖTV muafiyeti hakkına sahip olanlar için özel olarak hesaplanıyor. ÖTV maliyeti bu fiyattan çıkarıldığında, Hyundai i10’un ÖTV’siz fiyatı şaşırtıcı bir şekilde 437.000 TL’ye düşüyor. Engelli raporu ibraz edenler, bu muafiyet hakkı ile beraber Hyundai i10’u bu özel fiyat üzerinden satın alabiliyorlar. Bu fırsat, sıfır otomobil sahibi olmak isteyenler için kaçırılmayacak bir avantaj sunuyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla