Connect with us

EKONOMİ

ZAM ŞAMPİYONU ÜRÜNLERE İNDİRİM YAĞMURU! Ticaret Bakanlığından Yeni Hamle!

ZAM ŞAMPİYONU ÜRÜNLERE İNDİRİM YAĞMURU! Ticaret Bakanlığından Yeni Hamle!

Yayınlanma tarihi:

CarrefourSA'dan Kırmızı Et Severlere Müjde: İşte İndirimli Et Fiyatları

Geçtiğimiz günlerde art arda gelen zamlarla gündeme gelen tavuk ve kırmızı et fiyatlarına Ticaret Bakanlığı müdahale etti ve indirim süreci başladı. Ticaret Bakanlığı’nın aldığı kararlar sonucunda hem tavuk hem de kırmızı et fiyatlarında belirgin bir düşüş yaşandı.

Tavuk ve kırmızı et fiyatlarındaki artışlar, Ticaret Bakanlığı’nın tavuk ihracatına getirdiği kısıtlamalar ve Et ve Süt Kurumu’nun müdahaleleriyle geri çekilmeye başladı. Özellikle tavuk fiyatlarındaki düşüş dikkat çekici olup, kilogram başına düşüşler gözlendi.

Kasaplar, Ticaret Bakanlığı’nın aldığı kararlarla birlikte taleplerin arttığını ve fiyatların gerilemesiyle stokların da arttığını belirtiyorlar. İstanbul Kasaplar Odası Başkanı Aydın Tüfekçi, et fiyatlarında indirimin başladığını ve bu düşüşün devamını beklediklerini ifade ediyor.

Tüfekçi ayrıca, Et ve Süt Kurumu’nun kırmızı ete müdahalesiyle birlikte bu üründe de fiyatların düşmeye başladığını ve piyasanın bu yönde olumlu bir ivme kazandığını vurguluyor. Bu gelişmelerle birlikte tüketicilerin de fiyat düşüşlerinden faydalanması bekleniyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla