Connect with us

Staj ve Çıraklık

Staj ve çıraklık mağdurlarına Cumhur İttifakı’ndan flaş söz!

Yayınlanma tarihi:

Cumhur İttifakı’nın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) seçim beyannamesinin detayları belli oldu. Muhalefet partilerinin Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemeleri Meclis’te tartışılırken, muhalefet staj sürelerinin de EYT kapsamına alınmasını önerdi. Ancak MHP seçim beyannamesinde, “staj ve çıraklık sürelerinin emeklilik hizmetlerinde yer alması” vaadi yer alıyor.

MHP seçim beyannamesinde dikkat çeken bir diğer konu ise “milletvekilliği dokunulmazlıkları” ile ilgili düzenlemeler oldu. MHP, “milletvekili dokunulmazlıklarının kamuoyu vicdanınca kabul edilecek bir düzenleme yapılması” vaadinde bulundu. Ayrıca, MHP’nin seçim beyannamesinde yeni anayasa vaadi de yer aldı.

Ancak, MHP lideri Devlet Bahçeli daha önce Anayasa Mahkemesi’ni (AYM) eleştirdi ve “kapatılmasını” istedi. MHP’nin 2021 yılında açıkladığı 100 maddelik anayasa değişikliği teklifinde de “AYM’nin yüksek mahkeme statüsünden çıkarılıp, özel bir statüde düzenlenmesi” öngörülmüştü. MHP’nin seçim beyannamesinde de “AYM’nin yeniden yapılandırılması” vaadi yer alıyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla