Connect with us

EKONOMİ

Sonunda ödemeler artıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan ücretli öğretmen ve yüksek lisans öğrencilerine müjde verdi

Yayınlanma tarihi:

Sonunda ödemeler artıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan ücretli öğretmen ve yüksek lisans öğrencilerine müjde verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, ücretli öğretmenlere ve yüksek lisans öğrencilerine iki önemli müjde verdi. Erdoğan, öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinin yüzde 25 artırılacağını açıklarken, yüksek lisans öğrencilerinin de burslarının okudukları ülkelerin şartlarına göre yükseltileceğini belirtti. Erdoğan, bu iki müjdenin hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ücretli öğretmenlere ve yüksek lisans öğrencilerine iki müjde verdi. Ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinin yüzde 25 artırılacağını vurgulayan Erdoğan, aynı zamanda yüksek lisans öğrencilerinin burslarını okudukları ülkelerin şartlarına uygun olarak artıracaklarını ifade etti.

Erdoğan şunları söyledi: “Meslek kanunu getirerek öğretmenlere mali ve ilave haklar tanıdık. Ek ders ücreti karşılığında görev yapan ve usta öğreticiler ile ilgili adım atıyoruz. Saatlik ücrette yüzde 25 artışa gidiyoruz. Aylık ücrette yüzde 91 artış yapmış olacağız 2023’te. Lisansüstü öğrencilerin bursunu da değişen oranda yükseltiyoruz. Burslarda yüzde 26-27 civarında zam yapmış bulunuyoruz.”

Erdoğan ayrıca 2023-24 eğitim öğretim yılının başlamasıyla ilgili iyi dileklerde bulunarak, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi. Türkiye’nin 21 yıllık gelişimini ve eğitim alanındaki önemli adımlarını da paylaşarak, eğitimdeki gelişmelere vurgu yaptı. Tahta sayısının 2023 sonuna kadar 620 bine çıkarılacağını, eğitim alanındaki eksiklikleri giderdiklerini ve önemli reformları hayata geçirdiklerini belirtti.

Erdoğan aynı zamanda eğitim sisteminin değişen ihtiyaçlara ve beklentilere ayak uydurması gerektiğini vurgulayarak, eski yöntemlerin artık yetersiz olduğunu ifade etti. Eğitimde sınav odaklı bakış açısının değiştirilmesi, düşünme, sanat ve bilim alanlarına daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla