Connect with us

Emeklilik

SGK Uzmanı Özgür Erdursun’un Bombası: Emekli Olamayanlar İçin Af Geliyor!

Erdursun, “Emekli olamayanlar ihya olacak” diyerek yakın zamanda af çıkacağını duyurdu.

Yayınlanma tarihi:

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, basına sızan önemli bir bilgiyi paylaştı. Erdursun, “Emekli olamayanlar ihya olacak” diyerek yakın zamanda af çıkacağını duyurdu. Açıklamalarıyla dikkat çeken Erdursun, SSK ve vergi borcu olanlar için yakın zamanda bir afın geleceğini belirtti.

1 Şubat 2024’te başlayan yapılandırmaya dikkat çeken Erdursun, af yasasının gündemde olduğunu ve Ankara’da bu konunun konuşulmaya başlandığını ifade etti. Artık af yasasıyla ilgili bilgilerin basına sızmaya başladığını belirten Erdursun, af yasasının büyük bir ihtimalle çıkacağını vurguladı.

SSK ve vergi borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili hazırlık yapıldığını dile getiren Erdursun, “Aldığımız bilgilere göre SSK’ya, vergi dairesine borcu olan kişilere iyi bir yapılandırma gelecek” dedi. Bağ Kur ile ilgili yasal düzenlemenin de yapılacağını belirten Erdursun, borç yapılandırma yasasının birçok kişiyi yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Bağ Kur’da birçok kişinin yapılandırmayı beklediğini belirten Erdursun, “Bağ Kur’da emeklilik için 7 bin gün sayısını bekleyen çok kişi var” dedi. Erdursun, af yasasıyla ilgili öngörüsünü 1 Şubat 2024 tarihinde attığı bir tweetle duyurduğunu hatırlattı. Ayrıca, o günkü tweetinde, şu an hazırlığı yapılmaya başlanan af yasası için “Yeniden bir yapılandırma yasası ihtiyacı doğacak” ifadesini kullanmıştı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla