Connect with us

EĞİTİM

Seçim Sonrası Tatil: 1 Nisan’da Okullar Tatil, Öğretmenlere İdari İzin!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerin ardından 1 Nisan günü okulların tatil olacağını ve öğretmenlere idari izin verileceğini duyurdu.

Yayınlanma tarihi:

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler sonrası 1 Nisan’da okulların tatil edileceği ve öğretmenlere idari izin verileceği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Bu karar, seçim günü okullarda kullanılan sandık ve diğer gereçlerin toplanması için yıllardır uygulanan geleneği sürdürüyor.

1 Nisan 2024 Pazartesi günü ülke genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretime ara verilecek. Tatil kararı, özel okullar için de geçerli olacak.

Öğretmenlere İdari İzin

1 Nisan’da idari izinli sayılacak olan öğretmenler, ek ders ücretlerini tam olarak alacaklar.

Seçim Sonrası Tatil Neden Önemli?

Seçim günü okullarda sandık kurulması ve oy verme işleminin gerçekleşmesi için eğitim ve öğretime ara veriliyor. Seçimden sonraki gün ise sandıkların toplanması, tasnif edilmesi ve seçim sonuçlarının netleştirilmesi gibi işlemler için zamana ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle 1 Nisan’da okulların tatil edilmesi ve öğretmenlere idari izin verilmesi, seçim sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için önem taşıyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla