Connect with us

DÜNYA

Katar, Belçika ve UNRWA, İsrail’in Refah saldırısını kınadı

Yayınlanma tarihi:

Katar Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Katar, Gazze Şeridindeki Refahta yerlerinden edilmiş insanların barındığı bir kampı hedef alan İsrail bombardımanını en güçlü ifadelerle kınamaktadır. Dışişleri Bakanlığı, bombardımanın devam etmekte olan arabuluculuk çabalarını zorlaştıracağı, acil ve kalıcı bir ateşkes için anlaşmaya varılmasını engelleyeceği konusunda Katarın endişelerini ifade etmektedir” denildi.

“GAZZE, YERYÜZÜNDEKİ BİR CEHENNEM”

UNRWA, Gazze’deki durumu ‘yeryüzündeki bir cehennem’ olarak betimleyerek, “Refahtan gelen ve sığınacak yer arayan ailelere yönelik yeni saldırılara ilişkin bilgiler dehşet verici. Öldürülenler arasında çocuk ve kadınların da bulunduğu kitlesel kayıplar olduğu bildiriliyor. Gazze yeryüzünde bir cehennem. Dün geceden gelen görüntüler bunun bir başka kanıtı” ifadelerine yer verdi.

BELÇİKA BAŞBAKANI CROO: SÖZDE GÜVENLİ BÖLGE

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, İsrail’in Refah’taki ‘sözde güvenlik bölgeyi’ bombaladığına dikkat çekerek, “Dün Refahın dışındaki sözde güvenli bölge İsrail tarafından bombalanarak onlarca kadın ve çocuğun ölümüne neden oldu. Barışı görüşmek üzere masaya oturmaya hazır ortaklara acilen ihtiyacımız var” dedi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla