Connect with us

EKONOMİ

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 13 BİN TL OLACAK! Emeklilere Yeni Dönem!

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 13 BİN TL OLACAK! Emeklilere Yeni Dönem!

Yayınlanma tarihi:

Emeklilerin alacakları yeni aylık miktarı belirlendi ve bu karar milyonlarca emekliyi etkileyecek. Ocak ayında yapılan yüzde 49,25 oranındaki zamın ardından en düşük emekli aylığı 10 bin TL olarak belirlendi. Ancak, birçok emekli geçim sıkıntısı yaşarken, Temmuz ayındaki zam beklentileri arttı.

Emekli Aylıklarında Beklenen Yükseliş

Milyonlarca emekli, Ocak ayında gerçekleştirilen yüzde 49,25 oranındaki zamın etkisiyle maaşlarını aldı. Ancak, 6 bin 700 TL’nin altında kök aylığı alan emekliler için durum farklı. Onların maaşı hala en düşük emekli aylığı olan 10 bin TL’de kalmaya devam ediyor.

Temmuz Ayındaki Zamma Odaklanan Emekliler

Emekliler, açlık sınırının 16 bin TL’yi aştığı bir ortamda geçim sıkıntısını hissediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temmuz ayındaki zam açıklamasıyla bir umut ışığı gören emekliler, gelecek zammı merakla bekliyor.

Uzman Tahminleri ve Beklentiler

Uzman iktisatçı Sinan Alçın, Temmuz ayında emekli maaşlarına yüzde 30 civarında bir zam beklentisi olduğunu belirtti. Bu zam, en düşük emekli maaşını 13 bin TL civarına çıkaracak. Alçın, kök aylık maaşının dengesizliğine de dikkat çekerek, bu durumun emekliler arasında mağduriyet yarattığını vurguladı.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla