Connect with us

EKONOMİ

Telefonu olan herkes parasını geri alabilecek! Hem de 15 gün içinde

Telefonu olan herkes parasını geri alabilecek! Hemde15 gün içinde.

Yayınlanma tarihi:

Telefonu olan herkesin parası iade edilecek! Ödemeler 15 gün içinde yapılacak

Mobil hat sahipleri için önemli duyuru: Başvuruların ardından 15 gün içinde iade detayları açıklandı.

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, Bimcell, PTT Cell hat sahiplerine duyurulur! Alacaklarınızı kontrol edin, iadeler başlıyor. Mobil hat sağlayıcıları alacakları iade etmek için adımlarını atmaya başladı.

Enflasyonun etkisiyle cep telefonu faturaları artınca birçok kişi farklı operatörlere geçiş yapıyor.

Daha uygun tarifelere geçiş yaparak cep harcamalarını azaltanlar, eski operatörlerinde unutulmuş paralarının olduğunu fark ettiler.

Unutulan paralar iade edilmeye başlandı. Son 2 yılda operatör değiştirenler ve hesaplarında kalan paraları olanlar başvurarak iadelerini alabilirler.

GSM operatörleri, son 24 ayda hatlarını taşıyanların hesaplarını kontrol ederek kalan paralarını iade edecek.

Adına mobil hat kaydı bulunanlar ve son 2 yıl içinde hatlarını taşıyanlar, başvuruları takip ederek 15 gün içinde ödemelerini alabilecekler.

Turkcell, hatlarını taşıyan abonelerine duyurusunu yaptı. “Ön Ödemeli Hatlarda Kalan TL’lerin İadesi” adlı duyuru ile, hatlardaki kalan bakiyelerin iadesini gerçekleştireceğini duyurdu.

Vatandaşların hesaplarını sorgulamaları ve taleplerini iletmeleri için ‘Alacak Sorgulama / TL İade Talep’ bağlantısını kullanmaları gerektiğini belirtti. 15 gün içinde ödemenin yapılacağını ve devlete ödenen yıllık telsiz kullanım ücretinin bakiyeden düşüleceğini ekledi.

Diğer operatörler de aynı duyuruyu yaptı. Vodafone, faturasız abonelerin hesaplarında kalan bakiyelerin iadesinin yapılabileceğini ve başvuruların 15 gün içinde sonuçlanacağını açıkladı. 24 aylık süre içinde hatları iptal edenlerin başvurması gerektiğini, aksi takdirde bakiyelerin 24 ay boyunca saklanacağını ve hatları tekrar Vodafone’a taşıdıklarında bakiyelerinin yükleneceğini belirtti.

Hazır kart kullananlar, son 24 ay içinde hatlarını taşıyanlar için yapılacak iade işlemi, vatandaşları sevindirdi. Alacaklarınızı kontrol etmek için operatörlerin sorgulama ve iade talep sayfalarını kullanabilir, hak sahibiyseniz başvurabilirsiniz.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla