Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Emeklilere Müjde! Bayram İkramiyeleri 8.000 TL’ye Yükseltildi!

Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri büyük bir heyecanla takip ediliyor.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri büyük bir heyecanla takip ediliyor.

Tüm emekliler, devlet tarafından Kurban Bayramı öncesinde ödenecek olan 3000 TL ikramiyeyi beklerken yeni sürpriz haber geldi. Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi güncelleme yapıldı. Yeni bayram ikramiyesi miktarı 8000 TL olarak belirlendi. Milyonlarca emekliyi sevindirecek son dakika gelişmesinin detayları da netleşti. Bu bayram emekliler için çifte bayram olacak. Tüm emekliler, hem devlet tarafından hem de belediyeler tarafından verilen bayram ikramiyesi ödemesini cebine koyacak.

Türkiye’de emekli maaşı alan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 yılında önemli bir karar aldı. Emeklilere artık her dini bayram öncesinde bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Bayram ikramiyesi ilk olarak 1000 TL belirlenmişti. Ancak yıllar içinde artan enflasyonla birlikte bayram ikramiyesi de yükseldi. Emekli bayram ikramiyesi miktarları ile ilgili son açıklama devletin vereceği ödemenin 3000 TL olduğu yönünde olmuştu. Bir de emekliye Kurban Bayramı için yeni bir sürpriz geldi. Emekliler bu bayramda çifte bayram edecek. Çünkü hem devlet hem de belediyeler bayram ikramiyesi verecek.

Emekli 3000 TL Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Milyonlarca emeklinin büyük bir heyecanla takip ettiği emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri merakla bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan son dakika açıklaması yaparak bayramdan önce 3000 TL’lik ikramiye ödemelerinin hesaplara geçeceğini duyurdu. 4A, 4B ve 4C emeklisi için ikramiye ödeme takvimi önümüzdeki günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından net olarak açıklanacak.

Emekli Haziran Ayı Maaşlarının Öne Çekilmesi Gündemde

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren diğer bir gelişme ise emekli Haziran 2024 maaşları oldu. Emekliye verilecek olan Haziran ayı maaşlarının öne çekileceği uzun süreden beri konuşuluyordu. Henüz hükümet tarafından bu yönde kesin bir açıklama yapılmadı fakat özellikle SSK emeklisinin ödemeleri tam da bayrama denk geliyor. Bu sebeple Haziran ayı maaş ödeme takvimi değişebilir, emekliye Haziran maaşları erken ödenebilir. Önümüzdeki günlerde Çalışma Bakanlığı tarafından bu konuda da bir açıklama yapılacağı tahmin ediliyor.

Emekliye 5000 TL’lik Ek İkramiye Sürprizi

Kurban Bayramı’nın yaklaştığı bugünlerde emeklilere yeni sürpriz haberler de geliyor. Bu defa haberi duyuran belediye Adana Ceyhan Belediyesi oldu. Adana Ceyhan Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre kentte yaşayan ve 10.000 TL’lik emekli maaşı alan vatandaşlar, başvuru yapmaları durumunda belediyeden 5000 TL ek bayram ikramiyesi alabilecek. Ceyhan Belediyesi, emeklilere özel bir jest yaparak Kurban Bayramı ikramiyesi miktarını arttırdı. Yeni bayram ikramiyesi devletin vereceği ile birlikte artık 8000 TL olarak ödenecek.

Başvuru İşlemleri

Belediyesinden ekstra bayram ikramiyesi almak isteyen emekliler başvuru işlemlerini belediyeler aracılığıyla yapabilecek. En geç 31 Mayıs tarihine kadar başvuru yapmak gerekiyor. Ceyhan Belediyesine giderek TC kimlik numaranız ile birlikte başvurunuzu yapmanız durumunda bayramdan önce 5000 TL’lik ek ikramiye ödemesi hesabınıza yatacak. Böylelikle emeklinin alacağı yeni ikramiye miktarı 8000 TL olmuş olacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir