Connect with us

POLİTİKA

Bakan Tunç: Yeni 27 Mayıs’ların yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz

Yayınlanma tarihi:

Bakan Tunç, 27 Mayıs 1960 darbesinin 64üncü yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. Tunç, darbelerin ve darbe girişimlerinin amacının demokrasiyi sekteye uğratmak ve Türkiyenin her alandaki gelişmesini ve kalkınmasını durdurmak olduğunu belirterek, “Zulmün adresi olan darbeler, insanlık suçudur. 27 Mayıs 1960 darbesi, vatanımıza ve milletimize yapılan bir ihanettir. Demokrasi tarihimizin kara lekesidir. Milli iradeye yapılan 27 Mayıs 1960 darbesini, vesayetçi zihniyetin ülkemize karşı yaptığı en büyük kötülük olarak hafızalarımızdan hiçbir zaman çıkarmayacağız. Vesayetçi ve eski Türkiye özlemi çekenlere, kirli senaryoların ürünü karanlık oyunlara, milletimizin huzuruna kastedenlere ve kirli emellerine asla geçit vermeyeceğiz” dedi.

DAİMA DEMOKRASİDEN YANA OLACAĞIZ

Tunç, şöyle devam etti:

“Aziz milletimizin desteğiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bir daha yeni 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların ve 15 Temmuzların yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Her zaman milli iradeye sahip çıkacak, istiklalimiz ve istikbalimiz için, daha büyük ve güçlü Türkiye için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Daima adaletten, haktan ve demokrasiden yana olacağız. 27 Mayıs 1960 darbesinin 64üncü yıl dönümünde tüm darbeleri, darbe girişimlerini, vesayetten medet umanları kınıyor ve lanetliyorum. Millet iradesi ile seçilmiş ancak vesayetçiler tarafından haksız ve hukuka aykırı bir şekilde idam edilen milletin adamı merhum Adnan Menderes ile arkadaşları Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkanı, tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
  • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 27 Mayıs 1960 darbesinin 64'üncü yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. Fotoğraf: Ankara, (DHA)

  • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 27 Mayıs 1960 darbesinin 64'üncü yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı. Fotoğraf: Ankara, (DHA)

Demirören Haber Ajansı

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla